Громадськість виступає проти будівництва каскаду міні-ГЕС на Хустщині (фото)

Громадськість виступає проти будівництва каскаду міні-ГЕС на Хустщині (фото)

Річка Ріка на Міжгірщині та Хустщині – об’єкт Смарагдової мережі України й частина Пан’європейської мережі природоохоронних об’єктів. Одна з найбагатших на біорізноманіття риб Закарпаття. Тут живе з десяток червонокнижних видів, які охороняються спеціальним законом. Однак саме цю річку хочуть забудувати каскадом ГЕС: від с. Верхній Бистрий, Березово, Горінчово, Липча, Кошельово. Нижньобистрівська ГЕС вже доказала свою неадекватність ще на етапі проектування. Про це вже є висновок Інституту рибгосподарства НААН України.Про це повідомляє ГО “Екосфера” .

Підтвердив цю інформацію на своїй сторінці у мережі Фейсбук і правозахисник Роман Келемен (орфографія і стилістика збережені):

10 липня в с.Липча хочуть провести громадські слухання з будівництва МІНІ-ГЕС потужністю 5 МВТ . Перед цим була зустріч з інвесторами( хто ці інвестори так ніхто і не знає) їх представляв Трикур Віктор Федорович , які хочуть будувати ГЕС в кінці села Липча і на початку села Іза . Зустріч проводилась з депутатським корпусом с. Липча , на зустрічі був запущений рекламний ролик корисності цього будівництва . Кінець цієї зустрічі закінчився нічим ,а зараз вже пропонують громадські слухання . Щоб розуміти , що таке МІНІ ГЕС в 5 МВТ , які пропонують інвестори то це в два рази більша в об’ємах ГЕС ніж ГЕС в селі Н.Бистрий. А це об’єм води в два рази більший і це на гірській річці , де вода може піднятись за одну годину до критичного рівня і спричинити паводок. А тепер уявіть собі додаткових таких 3-5 станцій в 5 МВТ , які готові збудувати на річці Ріка і які будуть доходити початку міста Хуст. А тепер уявіть , коли ці станції почнуть скидувати воду з накопичувачів при паводку і коли велика вода почне йти разом зі водою з ГЕС , а наскільки підніметься рівень води в районі мостів в м. Хуст???. А який об’єм буде льодоходу в зимній період ? Чому проводять громадські слухання в с. Липча , коли турбіни будуть знаходитьсь уже на початку с. ІЗА і чи готова Іза до такого надання дозволу на будівництво ??? А чи готові інші населені пункти , які будуть знаходитись нижче станцій до таких підтоплень ?, чи мають вони захисні дамби ? , чи захищені дороги державного значення від підтоплень і чи не залишаться відрізаними населені пункти при паводках ??? …А чи готове м. Хуст до таких подій , чи має місто захисні дамби від підтоплень ??? А що буде з водозабором на річці Ріка , яке живить місто Хуст водою ???
Це тільки нагальні питання безпечності цих МІНІ ГЕС , а що тоді говорити про екологію і біоресурси ??? Чому Закарпатська ОДА та Хустська РДА не бачить ці проблеми при такому хаотичному будівництві МІНІ ГЕС і чому вони торпедують таке будівництво . Ми вже бачили на власні очі , які паводки у нас кожен рік .

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *