Фортепіанний дует з Ужгорода «White and black» стрімко завойовує симпатії українців

Фортепіанний дует з Ужгорода «White and black» стрімко завойовує симпатії українців

Настав час відповісти на запитання великої кількості наших читачів, шанувальників фортепіанного дуету «White and black». Насамперед, усіх цікавить як виник дует та його назва, тож, поспілкувавшись з артистами, можемо цілком задовільнити вашу допитливість.

Зауважимо, за типологічною специфікою жанрового різновиду «White and black» – це чотириручний двофортепіанний дует. Вже у самій назві дуету- «Білий і чорний», закладена ідея контрасту. По- перше, два різнотипні музичні інструменти, на яких грають учасники – класичний акустичний рояль та сучасне цифрове фортепіано зі спец. ефектами; по – друге, самі учасники: викладач – методист по класу фортепіано Ужгородського інституту культури і мистецтв Олеся Глуханич та студент бакалаврату (спеціальність «Музичне мистецтво», спеціалізація фортепіано), її вихованець – Сергій Фанта.

Можна довго перелічувати та сперечатися, що об’днує та різнить двох непересічних митців – Олесю Глуханич та Сергія Фанту. Це і статус – викладач і студент, це і діаметрально протилежний потяг до мистецтва фортепіанної гри ( до появи дуету ми знали Олесю Глуханич тільки як виконавицю класичної фортепіанної музики), це і, нарешті, те, що одразу кидається у вічі: привітна, спокійна, витримана світловолоса Олеся Глуханич та бадьорий, ініціативний, життєдіяльний темноволосий Сергій Фанта, одним словом – біле і чорне, симбіоз досвіду і енергії. Задум дуетного виконання виник спонтанно: за чашкою чаю після виснажливого конкурсного дня, коли Сергій Фанта став лауреатом Всеукраїнської музичної олімпіади «Голос країни», що проходила у Києві у листопаді 2019 року. З розповіді Олесі Глуханич: «Це той випадок, коли емоції і настрій стали вирішальними: у п’ятницю задумали, а у суботу, 16.11.19., на Дні відкритих дверей в інституті, вже виступили перед публікою як фортепіанний дует «White and black».
«Коли учень готовий – приходить Учитель». Зі слів Сергія довідуємось, що він уже поволі втрачав інтерес до виконання фортепіанної класики і перебував у підвішеному стані пошуків і невизначеності. Саме Олеся Глуханич підтримала творчі сили Сергія, допомогла йому подолати кризовий стан та загорітися новими ідеями. Композиція Фредді Мерк’юрі «The show must go on» («Шоу мусить тривати»)у виконанні фортепіанного дуету «White and black» стала не просто першим зіграним у дуеті музичним твором, а й твором, назва якого стала концептуально визначальною для подальшої творчої діяльності. Так, « шоу мусить тривати» навіть тоді, коли на душі зовсім не «музично» і не затишно…
«Гра у дуеті,- ділиться з нами Олеся Глуханич, – це, часом, виснажливі дискусії щодо підбору репертуару і тут недопустима авторитарна форма спілкування: «викладач- студент». У цьому і краса тієї магії протистояння чорного і білого, яка, всупереч контрастним поглядам, все ж, приводить обох до консенсусу і гармонії. На сьогоднішній день у репертуар «White and black» входять виключно твори власного аранжування – найпопулярніші світові хіти: «The Finale Countdown», саундтрек до кінофільму «Зворотній відлік», саундтрек до кінофільму «Гра престолів», «Адажіо» Альбіноні, «Аргентинське танго» Гарделя та ін..
Гра у дуеті – це і вимогливість (прискіпливість) до музичної гри партнера, а звідси і потреба у багатогодинних виснажливих репетиціях. Сергій гордовито повідомляє, що на днях дует побив попередній власний рекорд: із занять до12.06 год. ночі до 2.15 год. ночі. А Олеся Глуханич згадує як , навчаючись у Львівській консерваторії, грала на фортепіано по 8-10 годин щодня.

Стиль викладання та підхід до своїх підопічних, Олеся Глуханич- викладач унаслідувала від свого викладача – Крих –Угляр Марії Юріївни, вихованкою якої, до речі, була і відома піаністка Етелла Чуприк. Головна настанова: виходити на сцену разом зі своїми учнями, підтримувати, стимулювати їх ідеї, не боятися бути завантаженою «до вух», а головне – любити сцену, любити свого слухача. Такими критеріями у роботі зі студентами Олеся Глуханич послуговується і сьогодні. Незважаючи на молодий вік Олесі Мирославівни, чимало її вихованців ( Вівієн Форкош, Вікторія Симканич, Ангеліна Шестак, Христина Кашубович та ін.) вже досягли високих результатів на міжнародних та всеукраїнських музичних конкурсах – їх успіхами пишається викладач і у майбутньому бачить їх своїми колегами.
На наше запитання про творчі плани «White and black», обоє артистів одностайно заявили про роботу над сольною програмою дуету. Наразі у розробці цікавий проект виступу з естрадно – духовим оркестром Закарпатської обласної філармонії під керівництвом В.Г.Співака. «Рапсодія в стилі блюз» Дж. Гершвіна у виконанні такого творчого тандему вже може прозвучати на 8- Березня. Тож побажаємо Олесі Глуханич та Сергію Фанті творчого натхнення і успішної реалізації задумів.
Олена Надворна.

/

Фортепіанний дует з Ужгородського інституту культури і мистецтв переміг на міжнародному фестивалі (відео)

Раніше “Трибуна” повідомляла:

7-9 лютого 2020 року у Львові проходив міжнародний фестиваль-конкурс “Перлини світових талантів”, на який приїхало 69 учасників з різних куточків України та з-за кордону.

Виступи конкурсантів оцінювало високопрофесійне журі у складі народного артиста України, доцента Олега Лихача, заслуженого артиста України Олександра Гарбарчука, заслуженого діяча мистецтв Олега Климовича, заслуженого артиста України Ігора Нетлюха, композитора та аранжувальника Юрія Антонюка.
У конкурсі брав участь і наш фортепіанний дует “White & Black” у складі Олесі Глуханич та Сергія Фанти. Їх виступ був гідно оцінений членами журі, і з конкурсу дует повернувся у статусі переможця фестивалю. Яскраві конкурсні виступи та участь у гала-концерті, що транслювався на місцевому телеканалі запам’ятаються нашим переможцям надовго.
Щиро бажаємо дуету “White & Black” та його учасникам Олесі Глуханич та Сергію Фанті подальших творчих успіхів та багато гучних перемог!

Ужгородський інститут культури і мистецтв

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Одна відповідь до “Фортепіанний дует з Ужгорода «White and black» стрімко завойовує симпатії українців”

  1. Прослухав гру на одному подиху. БРАВО!!! У дуета сильний старт та велике майбутнє!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *