Categories Новини

Фізособа «єдинщик» захворіла – чи звільняється вона від сплати податку за період тимчасової втрати працездатності?

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку, зокрема, за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, за умови подання таким платником до органу доходів і зборів заяви довільної форми щодо терміну тимчасової втрати працездатності.
Відповідно до положень Податкового кодексу України, зазначені фізичні особи-спрощенці сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
З огляду на викладене вище, якщо платник єдиного податку першої і другої груп, який не використовує працю найманих осіб, хворів 30 і більше календарних днів та при цьому хвороба розпочалась до 20 числа місяця та закінчилась у наступних місяцях, то такий платник звільняється від сплати єдиного податку лише за календарні місяці, в яких хворів. Якщо в місяці, в якому відповідно до листка непрацездатності хвороба закінчилась, платник сплачує єдиний податок за цей місяць відповідно до норм Кодексу.
Порядок нарахування та сплати єдиного податку, а також умови, за яких платники першої та другої групи можуть бути звільнені від його сплати на певний період, викладені у статті 295 Податкового кодексу України.
Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *