Фільм закарпатського режисера «Санктуаріум» номіновано до програми Міжнародного кінофестивалю «TOURFILM – RIGA 2018»

Фільм закарпатського режисера «Санктуаріум» номіновано до програми Міжнародного кінофестивалю «TOURFILM – RIGA 2018»

Маловідомий фільм В’ячеслава Бігуна «Санктуаріум» номіновано до програми Міжнародного туристичного кінофестивалю «TOURFILM – RIGA 2018» в Латвії, повідомляють організатори фестивалю. Організатор кінофестивалю, який цьогоріч відбудеться 27 квітня, – мерія м. Риги.

«Санктуаріум» – бездіалоговий фільм-ессе про унікальне місце, зроблений В’ячеславом Бігуном в Естонії. Стрічка показує атмосферу особливого місця, яке кожен може віднайти в собі, а якщо ні, то зможе навідатися до такого – в серці столиці. Йдеться про Український культурний центр в Таллінні. На екрані й низка відомих кінематографістів та акторів, як-от Сергій Лозниця, Пилип Іллєнко, Яна Новікова, Тейлор Хенсон, які навідувалися до Центру.

Фільм «Санктуаріум» вперше показали 15 грудня 2014 року, відтак – під час спеціального показу фільмів режисера в кінотеатрах Таллінна в червні 2016 року. В 2017 році фільм удостоєний двох відзнак на українських кінофестивалях. Стрічка, яка має високий глядацький рейтинг, неодноразово демонструвалася й на естонському телебаченні.

В’ячеслав Бігун – кіномитець і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Народився в Тячеві, навчався й працював у провідних університетах і наукових установах світу (Львівський університет, Інститут держави і права НАН України, Гейдельберг, Сорбонна та ін.), юристом – в Європейському суді з прав людини. Один із найбільш титулованих і продуктивних сучасних кінорежисерів. Загалом його стрічки, частину яких представлено у вільному доступі, з 2014 року витрималибільше 100 показів і здобули більше 30 нагород. В’ячеслав Бігун неодноразово відзначався і за активну популяризацію українського кіно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.