Фільм закарпатського режисера здобув відзнаку на Міжнародному кінофестивалі «Золоте курча»

Фільм закарпатського режисера здобув відзнаку на Міжнародному кінофестивалі «Золоте курча»

Новий фільм В’ячеслава Бігуна «Як тебе не любити» здобув відзнаку «За любов до рідної землі» на ХХІ Міжнародному кінофестивалі «Золоте курча», журі якого очолила Лариса Кадочнікова, повідомляють організатори. Відзнака стала 24-ою для режисера, здобутою за участь у 25-и українських кінофестивалях.

Стрічка «Як тебе не любити» показує особливий Київ і закоханого в природу активіста Сергія Корецького, який з друзями створює організацію, щоби зберегти корінну природу в столиці. Проте управління юстиції відмовляється її реєструвати. Юридична боротьба кульмінує в Європейському суді, де заявників представляє Тарас Шевченко. Оповідання стрічки підсилює авторська пісня Володимира Самайди «Київський вальс» з відомим приспівом пісні «Як тебе не любити, Києве мій». Створена за справою Євросуду «Корецький та інші проти України», стрічка входить до серії фільмів режисера «Україна в Суді».

Журі фестивалю, зокрема його зірка – Лариса Кадочнікова (а також Дм. Мухарський, О. Новікова та інші), – нагородило нову стрічку режисера спеціальною відзнакою «За любов до рідної землі». ХХІ Міжнародний фестиваль фільмів, телевізійних і радіопрограм для дітей та юнацтва «Золоте курча» пройшов 1-3 червня в Києві (директор кінофестивалю – В. Мисливий).

Фестиваль став 25-им кінофестивалем для стрічок режисера в Україні, на яких їх відзначено 24 нагородами. При цьому 8 фестивалів пройшли без конкурсів або стрічки режисера демонструвалися поза конкурсом, тому нагороджуватися не могли; ще низка українських фестивалів номінувала фільми режисера.

Нагадаємо, що в квітні фільми В’ячеслава Бігуна «Довженко. Український Гомер кіно», «Найближчі до Бога» та нову стрічку «Між пеклом і раєм» відзначено у кількох номінаціях на ІІІ Бердичівському кінофестивалі ім. Ф. Горенштейна «Зоряне містечко» та на IV Міжнародному фестивалі історичного кіно. Загалом стрічки закарпатського режисера, частина яких представлена у вільному доступі, з 2014 року витримали більше ста показів у 29 країнах і удостоєні близько 30 нагород. Найбільш продуктивний український кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих Держкіно у 2015 та 2016 роках, та Міжнародної кінобази (IMDb), В’ячеслав Бігун неодноразово відзначався і за активну популяризацію українського кіно.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *