Фільм закарпатки отримав нагороду Одеського кінофестивалю

кінофестивальБоролися за вищу нагороду 5-го, ювілейного Одеського МКФ – «Золотого Дюка» – та інші призи Міжнародного конкурсу 12 повнометражних картин, серед яких призери Берлінського, Каннського та інших кінофестивалів. У Національному конкурсній програмі представлено 13 короткометражних робіт і 7 повнометражних фільмів.

Зокрема, нагороду “Дюк” у номінації “Найкращий український короткометражний фільм” здобув фільм “Листопад” Марії Кондакової. А ось головний приз Міжнародної федерації кінопреси у номінації “Найкращий український короткометражний фільм” здобула стрічка “Балажер. Коригування дійсності” Лесі Кордонець (Україна, Швецарія). Диплом вручили мамі Лесі – Василині Кордонець, вчителю української мови з міста Берегова.

Леся Кордонець народилась і виросла в c. Балажер на Берегівщині, що на Закарпатті, в угорськомовному середовищі, у єдиній в селі україномовній родині. Ще в шкільні роки захопилася фотоекспериментами на успадкованому «Зеніті». Закінчила германістику в УжНУ і з того часу реалізовує різні фільмові проекти в Україні та Швейцарії, які запрошувались на міжнародні фестивалі і були неодноразово відзначені. У 2013 р. отримала диплом бакалавра режисури кінематографічного відділення в Цюрихському університеті мистецтв.

На кінофестивалі в Одесі представила свій фільм, котрий знімала у рідному селі. З описання: “Суспільні системи приходять і відходять, а людина залишається. Із радянських часів курсує рейсовий автобус через село Балажер, що на Закарпатті, неподалік кордону, з якого так і не спала “залізна завіса”. На цьому зрізі геополітичних конструкцій – від Радянського до Євросоюзу – старий автобус є таким же крихким, як і саме минуле. Чи буде автобус, чи ні… Пасажири терпляче чекають на зупинці і мріють, що він їх забере – можливо, у краще майбутнє”.

“Друзі! після поїздок в Німеччину, Балкани та Канни “автобус” повертається додому. Наш фільм “Коригування дійсності” святкує свою українську прем’єру на Одеському кінофестивалі, що мені особисто вдвічі приємно і трохи лячно, бо це не будь-яка публіка, а саме українська, на яку я особисто маю дефіцит :)”, – написала кілька днів тому Леся на своїй сторінці.

Вітаємо з черговою перемогою землячку!

mukachevo.net


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.