Фільм закарпатця В’ячеслава Бігуна вчергове відзначено на Міжнародному кінофестивалі (ВІДЕО)

Фільм закарпатця В’ячеслава Бігуна вчергове відзначено на Міжнародному кінофестивалі (ВІДЕО)

бігунВ’ячеслава Бігуна відзначено черговою відзнакою за епічну документальну стрічку «Найближчі до Бога». Фільм про сімейне жертвоприношення нової європейської війни відзначило журі Першого  Рівненського міжнародного кінофестивалю «Місто мрії» в номінації «Короткометражне документальне кіно», повідомляють його організатори.

Фільм В Бігуна став фактично кращим з-поміж українських короткометражних документальних фільмів, представлених на кінофестивалі в міжнародній програмі. Хоча його відзначено дипломом за друге місце, він сягнув такого статусу, оскільки в цій номінації переміг іноземний фільм, а змагалися – стрічки зарубіжних і українських кінематографістів.

Міжнародне журі відзначило тонку режисерську роботу автора фільму. Зокрема неоголошену війну представлено не так у популярних нині пропагандистських тонах, як у смислах непоправної людської трагедії та героїзму звичайної людини. Стрічка – нарис портрету забезпеченої української сім’ї Тищиків, чий син Олексій іде добровольцем на фронт і гине в Донецькому аеропорті, а відтак приходить в сім’ю ще одне горе. Залишаються дідусь, онука та наша надія. Глядачі були зворушені стрічкою, а іноземні учасники – рекомендували її для зарубіжних показів.

Найближчим часом плануються додаткові покази фільму в Україні. Нагадаємо, що за цю стрічу В’ячеслава Бігуна вже нагороджено відзнакою за кращу операторську роботу на найбільшому українському кінофестивалі «Відкрита ніч» наприкінці червня 2016 року. Стрічка також стала лауреатом Міжнародного кінофестивалю «КіноДок».

В’ячеслав Бігун – кіномитець і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Автор більше 500 публікацій й більше 10 фільмів. Перші фільми В’ячеслава Бігуна «Пенальті правосуддя», «Мати. В ім’я мільйонів» та «Її хліб насущний» станом на червень 2016 року досягнули знакової для режисера позначки 50-ти фестивальних показів у 28-ми країнах.

бігун2

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *