Фігуранти скандального обрання голови Агенції регіонального розвитку Закарпаття дали коментар (відео)

Фігуранти скандального обрання голови Агенції регіонального розвитку Закарпаття дали коментар (відео)

1 березня опублікували результати конкурсу на посаду директора Агенції регіонального розвитку Закарпаття на сайті Обласної ради. Наступного дня один із претендентів на посаду Валентин Волошин на своїй сторінці у Фейсбук написав, що конкурс був проведений непрозоро й подав звернення до Наглядової ради Агенції з проханням провести новий конкурс.

Агенцію регіонального розвитку Закарпаття, як і в інших областях, створили у 2016-му році – каже Денис Ман. Він очолював Агенцію 9 місяців у 2020-му році. За його словами, Агенція регіонального розвитку має різні джерела фінансування.

“Агенція відповідно до Статуту не є державною установою, вона не є приватною, вона не є громадською, у неї є спеціальний статус, але знову ж таки 9 засновників Закарпатської агенції дозволяли їй отримувати фінансування з різних джерел. Агенція навчилася заробляти сама, надаючи послуги територіальним громадам з практики написання місцевих стратегій розвитку цих громад”, — розповів Денис Ман.

З грудня 2020 року посада директора Агенції регіонального розвитку стала вакантною. З того часу обов’язки виконує Павло Величко. За його словами, цього року Наглядова рада Агенції провела конкурс для обрання кандидата на посаду директора. Подати заявки кандидати могли з 11 січня до 5 лютого. Серед них і Павло Величко.

“Ми подавали бачення розвитку установи на три роки, тобто як ми будемо формувати команду, як ми будемо продовжувати роботу. З таких цікавих речей, які я хотів пропонувати, це співпраця з міжнародними фінансовими інституціями, це інституційна розбудова Агенції регіонального розвитку та безпосередня співпраця з усіма 64 громадами”, — розповів Павло Величко.

Конкурс на посаду директора Агенції регіонального розвитку Закарпаття складався з двох етапів: під час першого –він тривав з 11 січня до 5 лютого – кандидати мали подати пакет документів із власною програмою в електронній формі, під час другого – з 8 до 19 лютого – проводилася співбесіда членів Наглядової ради із учасниками, після чого відбувалося таємне голосування, за результатами якого мали обрати директора Агенції. Розповів секретар Наглядової ради Агенції Олег Лукша. За його словами, учасників було 7. Серед них Володимир Феськов.

“Я вирішив подати свою кандидатуру на директора Агенції регіонального розвитку в Закарпатській області, тому що на сьогодні маю потрібні знання і досвід. У мене є рекомендації Верховної Ради, Міністерства, всеукраїнських організацій, величезних американських фондів. Все це я подав комісії, вказуючи на те, що в мене є достатньо кваліфікації, щоб очолити цю Агенцію”, — розповів Володимир Феськов.

Ще один кандидат на посаду директора Агенції регіонального розвитку Валентин Волошин 2 березня на своїй сторінці у Фейсбук повідомив, що конкурс провели непрозоро. Він подав звернення до Наглядової ради Агенції регіонального розвитку з проханням провести повторні прозорі вибори кандидата на посаду директора Агенції регіонального розвитку. Його, за словами автора, можуть підписати й інші учасники конкурсу.

“У ці два дні, коли проводилися співбесіди, першого дня були присутні чотири особи з дев’яти в приміщенні й один член Наглядової ради онлайн, другого дня – три члени Наглядової ради були в приміщенні й ще двоє членів були онлайн. Тобто п’ять людей і там, і там з дев’яти. Це треба так розуміти, що майже половина Наглядової ради не чула виступу жодного із кандидатів, відповідно не могла дати правильну оцінку за їхніми рекомендаціями”, — розповів Валентин Волошин.

1 березня завершилася процедура голосування і визначення переможця конкурсу на посаду директора Агенції регіонального розвитку. За підсумками переможцем став Михайло Лаба. Він розповів: “Так, як конкурс відбувався в два етапи. Перший етап – це подання резюме, мотиваційна частина, бачення розвитку на електронну адресу Наглядової ради, після чого всіх претендентів конкурсу було повідомлено про другий етап – презентації бачення розвитку Агенції. Тому я вважаю, що процедура була максимально відкрита й жоден із претендентів не мав можливості впливати на процес обрання”.

Секретар Наглядової ради Агенції регіонального розвитку Закарпаття Олег Лукша каже: “Конкурс на вакантну посаду директора Агенції проводили відповідно до положень про цей конкурс. Про непрозорість взагалі не може йти мови. Зрозуміло, що таємне голосування членів Наглядової ради не може бути прозорим, це нонсенс”.

За словами прессекретаря Закарпатської ОДА Андрія Ганусича, Олексій Петров через відрядження в Києві не зміг прокоментувати ситуацію.

Читайте також: Навколо обрання голови Агенції регіонального розвитку Закарпаття розгорнувся гучний скандал (документ)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.