Експерти задоволені видачею шенгенських віз закарпатцям (ВІДЕО)

На Закарпатті дослідили візову політику в консульських установах краю.  За результатами моніторингу проаналізували: які проблеми найчастіше виникають у  громадян при отриманні віз. Якщо у 2010 році було видано шенгенські візи близько 30-ти відсоткам краян, то у 2012-му – цей показник зріс до 50-ти процентів. Також знизився рівень відмов заявникам.  При отриманні ж відмови на видачу візи, громадяни в змозі оскаржити рішення. Шляхом письмової скарги до генерального консульства, або ж подати  апеляцію до  Міністрества закордонних справ, або заявити до суду. Проте працівники консульств запевняють: якщо громадяни подають необхідний пакет документів, то у більшості випадків шенгенську  візу вони таки отримують.

– 41 країна світу має безвізовий режим із країнами Євросоюзу. Зокрема правом безвізового в’їзду до єврозони користуються і громадяни 5-ти балканських країн. Та передумовою цього стало виконання країнами умов, подібних до тих, що має реалізувати Україна, – зазначила Світлана Мітряєва.

Говорять Світлана  МІТРЯЄВА, директор  Регіонального  філіалу Національного  інституту  стратегічних  досліджень та  Ольга  ЄГОРОВА, аналітик  Центру  стратегічного  партнерства Генерального  консульства  Угорщини  в  місті  Ужгород

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.