«Екосфера» попереджає про згубні наслідки будівництва гідроелектростанції в Ужгороді

«Екосфера» попереджає про згубні наслідки будівництва гідроелектростанції в Ужгороді
Позиція ГО «Екосфера» щодо будівництва греблі на р. Уж у межах міста Ужгорода в районі Боздоського парку
Будувати підпірну греблю на р. Уж категорично не можна!
Спорудження греблі матиме такі негативні наслідки для річки, міста та містян:
Екологічні:
– погіршення якості води в Ужі у межах міста, оскільки вище греблі утвориться водосховища зі слабко проточною водою. Разом із сповільненням течії річка втратить здатність до самоочищення. Самоочищення річок – це необхідна умова їх існування; річка гине тоді, коли втрачає цю здатність і оживає знову після її отримання. З огляду на велику кількість джерел забруднення річки на ділянках вище за течією, ділянка під водосховищем буде сильно замулена. На цій ділянці відбуватиметься інтенсивне розмноження бактерій та інших одноклітинних організмів, водоростей та відмічатиметься заростання водного дзеркала у теплий період. Усе це призводитиме до зменшення вмісту кисню у воді, гнилісних процесів, негативного санітарно-епідеміологічного стану річки. Більша частина видів риб, які сьогодні живуть у річці, на цій ділянці річки жити не зможуть
– сегментація річки греблею позбавить можливості частини видів риби здійснювати сезонні та добові міграції. Перетворення ділянки річки у водосховище унеможливить перебування в ній також значної кількості видів. Гребля негативно вплине на біорізноманіття видів риби у р. Уж.
Соціальні:
– група водно-болотних птахів на р. Уж у центрі міста є однією з окрас Ужгорода. Цілорічно тут можна спостерігати ті чи інші види птахів. Птахів підгодовують, птахами милуються, з птахами фотографуються і знайомлять з ними дітей. Найпомітнішими та впізнаванішими з птахів є лебеді шипуни, крижні, мартини, чапля сіра, чаплі білі – чепура велика і чепура мала, пірникоза мала, а також лелека чорний, який занесений до Червоної книги України. Птахи стали важливою естетичною складовою річки. Підняття рівня води у річці та затоплення природних наносних острівців у руслі створить несприятливі умови для перебування птахів на річці у центрі міста. За таких умов водоплавні птахи – крижні і лебеді – не зможуть утворювати чисельні колонії взимку і зустрічатимуться невеликими групами. Інші види, які себе добре зараз почувають на річці, де є місця мілководдя, і більш глибоководні заводі, на цій ділянці більше не зустрічатимуться.
– сьогодні на р. Уж у спекотні дні спостерігається багато відпочиваючих. Вода у річці проточна і відносно чиста. Як вже написано вище, якість води у водосховищі, яке утвориться в результаті будівництва підпірної греблі, погіршиться у кілька разів і може бути не придатною для її використання в цілях рекреації.
Економічні:
– через слабку течію у водосховищі, дно річки замулюватиметься і потребуватиме систематичного очищення. Усе це є додатковою статтею витрат з міського бюджету.
На чергову сесію Ужгородської міськради виноситься питання про надання ТОВ “Ренер” земельної ділянки в районі Боздошського парку для будівництва гідроелектростанції.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.