У VI Форумі Європа-Україна взяли участь і закарпатці

У VI Форумі Європа-Україна взяли участь і закарпатці

європаНещодавно в Будапешті відбувся Форум Європа-Україна, організований Інститутом Східноєвропейських досліджень (Варшава, Польща) та Міністерством закордонних справ Угорщини. Це вже VI  Форум, який організовується Інститутом Східноєвропейських досліджень. Тема цьогорічного Форуму – «Пріоритети співробітництва Україна – ЄС. Нові імпульси, старі виклики».

 Тематика Форуму Європа-Україна в цьому році віднесена до останніх тенденцій та процесів, що відбуваються в Україні та зміни політики ЄС в цьому контексті. У ході Форуму були обговорені питання ключового характеру для майбутнього України в Європі, зокрема: підготовка до підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, енергетична безпека, економічні реформи, процеси трансформації, український політичний ландшафт та можливості пошуку консенсусу, верховенство права  розвиток демократії та інвестиційна привабливість, європейські соціальні стандарти.

Форум традиційно став місцем зустрічі політиків та дипломатів, експертів країн ЄС та Східного партнерства, наразі зібравши представників Урядів та Європарламентарів з Великобританії, Франції, Австрії, Німеччини, США, Португалії, Іспанії, Італії, Швеції, Фінляндії, Росії, Литви, Польщі, Словаччини, Сербії, Болгарії, Румунії, Грузії, Азербайджану, депутатів Верховної ради України, представників бізнесу, вчених більшості країн Європейського Союзу та України.

Від імені Угорщини гостей Форуму привітали Янош Мартоні (Міністр закордонних справ Угорщини),Тібор Наврачич (заступник Прем’єр-міністра Угорщини), Жолт Немет (Державний секретар Міністерства закордонних справ Угорщини).

Свою позицію  щодо ситуації в Україні також висловили Павел Коваль (Голова делегації Європейського Парламенту щодо співробітництва з Україною), Ганс Шрайбер (Голова політичної секції делегації ЄС в Україні), Джеймс Вілсон (директор бізнес-ради Україна-ЄС), Пол Шапіро(старший економіст відділу природних ресурсів Європейського Банку реконструкції та розвитку), Ана Паула Вітторіно (член Парламенту Португалії), Кшиштоф Квятковскі (екс-міністир юстиції, член Парламенту Польщі) та ін.

Від імені України учасників Форуму привітав та виступив з ключової доповіддю Андрій Олефіров(заступник Міністра закордонних справ України).

Українську сторону також представляли Юрій Мушка (Надзвичайний та Повноважний Посол України в Угорщині),Олексій Плотніков (член правління Міжнародного фонду “Єдиний світ”), Ірина Бережна(перший заступник голови комітету Верховної ради України з питань європейської інтеграції),Олександр Нарбут (експерт з питань енергетики),Олександр Чалий (Надзичайний та Повноважний Посол, Президент міжнародної консалтингової компанії «Грант Торнтон Україна»),Ірина Клименко (завідувач відділу зовнішньоекономічної політики Національного Інституту стратегічних досліджень), Світлана Мітряєва (директор Регіонального філіалу Національного Інституту стратегічних досліджень в м. Ужгороді), Володмимр Приходько (заступник голови Закарпатської обласної державної адміністрації), Василь Матій (Голова Регіонального центру інвестиції та розвитку Закарпатської ОДА) та ін.

Форум став важливим елементом на шляху до саміту Східного партнерства Україна-ЄС, який відбудеться восени цього року у Вільнюсі, в рамках якого планується підписанняУгоди про Асоціацію між Україною та ЄС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *