Ужгородська міліція просить захистити власне житло

крадіжка
Квартирні крадіжки –один із найпоширеніших видів злочинів. Як свідчить статистика, обкрадають квартири переважно вдень, коли люди йдуть у справах з дому.
Особливо активізуються злодії-«домушники» влітку у сезон відпусток, коли хазяї надовго полишають домівки. Тож заступник начальника Ужгородського міськвідділу міліції  підполковник Володимир Кувик закликає громадян подбати, напередодні від’їзду, про захист та безпеку власного житла.

З метою попередження та недопущення скоєння квартирних крадіжок міліція радить використовувати все можливе, аби захистити своє майно. Адже практика показує, що значна частина злочинів викликана нашою з вами безпечністю і самовпевненістю. Іноді ми самі надаємо злочинцям зручну можливість здійснити квартирну крадіжку, залишаючи двері й вікна своїх домівок незачиненими. Краще вчасно запобігти злочину, ніж потім шукати винних.

«Зазвичай злочинці добре готуються до крадіжки і на невідому територію, поки не отримають детальну інформацію про приміщення, не полізуть. Перед «справою» вони  наносять візити, продзвонюючи двері, розглядають вікна, вишукують будь-яку інформацію, коли і  як надовго власник покидає оселю. Тому не зайве буде нагадати, що ваш будинок – це фортеця, яку необхідно оберігати», – зазначає Володимир Михайлович.

Літні люди нерідко страждають від злодіїв через свою довірливість. Щахраї дзвонять у двері й представляються соціальними або медичними працівниками. Під приводом надання спонсорської допомоги, пропонування дешевих продуктів харчування чи інших побутових товарів вони входять до квартири, а далі, поки один відволікає стареньких, інший копирсається в речах, вишукуючи коштовності та гроші.

Головними засобами захисту квартири є надійна система замикання та пильність. Захист квартир повинен бути багаторубежевим. Розпочинається він з того, що ви маєте наглядати за квартирою сусіда під час його відсутності, а він – за вашою.

«Завжди надійно замикайте двері. Досвід показує, що більшість злочинців проникає у квартири саме через недостатньо захищені двері. А тим, хто бажає встановити  охоронну сигналізацію, радимо звернутися в Державну службу охорони.

Не залишайте відчиненими балкони, вікна, кватирки (особливо на перших та останніх поверхах). Не залишайте вдома цінні речі та великі суми грошей. Не ставтеся легковажно до збереження свого майна», – продовжує підполковник міліції Володимир Кувик.

Не губіться в разі небезпеки і негайно повідомте, якщо в під”їзді ви побачили незнайомців, які поводяться підозріло. Ми завжди готові прийти на допомогу!

Наші телефони працюють цілодобово:102 або 61-43-46

 Людмила Феєр, Ужгородський МВ УМВС України в Закарпатській області

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *