Директор Ужанського нацпарку Віктор Биркович зустрівся з 100 річним патріархом біологічних наук Степаном Стойко

Директор Ужанського нацпарку Віктор Биркович зустрівся з 100 річним патріархом біологічних наук Степаном Стойко

Не по осінньому щедрий на чудову погоду цьогорічний жовтень подарував нам не тільки теплі та сонячні дні але і теплу несподівану зустріч з надзвичайною людиною, яка стояла у витоків створення Ужанського НПП, доктором біологічних наук, професором, доктором гоноріс кауза, почесним головою науково-технічної ради Ужанського НПП Степаном Михайловичем Стойко.
У дружній обстановці директор Ужанського НПП Віктор Биркович та Степан Михайлович обговорили важливі питання щодо розвитку Ужанського НПП, який на днях відзначив 20 річчя створення. Де на конференції з нагоди ювілейної дати Степан Михайлович мав змістовну доповідь «Історія створення Ужанського національного природного парку: його значення у збереженні біологічного, екосистемного, ландшафтного різноманіття Бескидів», яку представив Віктор Биркович.
Особлива увага під час зустрічі була приділена важливій потребі збереження етнокультурної та історичної спадщини лемків, спільнота яких сформувалась в гірських умовах верхів’я Ужа де розташований Ужанський НПП. Для цього С.М. Стойко запропонував включити у систему природно-заповідного фонду нову категорію «етнографічний заповідник». Поступово зустріч перейшла у формат цілої робочої наради до якої також був залучений (завдяки мобільному зв’язку) директор НПП «Зачарований край» Василь Фенич. Адже як зазначає С.М. Стойко територія сучасного НПП «Зачарований край» також надзвичайно важлива у збереженні етнокультурної та історичної спадщини лемків. Таким чино саме на основі цих двох національних природних парків Ужанського та Зачарований край Степан Михайлович пропонує створити «етнографічні заповідники».
Крім цього були обговорені питання видавництва монографії Ужанського НПП до 20 річчя створення парку. Пропозиції Степана Михайловича з цього приводу є дуже слушними, оскільки саме під його редакцією і пильним наглядом у 2008 році побачила світ монографія «Ужанський національний природний парк. Поліфункціональне значення».
Приємна зустріч промайнула як одна мить. З великим планами на майбутнє та значним обсягом роботи, який передує досягненню поставленої мети Віктор Іванович та Степан Михайлович домовились спільно працювати задля охорони природної, культурної, історичної спадщини та зустрітись ще не один раз

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *