Дикунство процвітає в школі на Рахівщині (ДОКУМЕНТ)

Про ситуацію в цій школі, яка тягнеться вже вісім місяців описано в декількох  публікаціях на даному сайті та ряду інших, зокрема найбільш повно у статті «Богдан школа і «каптьорка» де описано про колективний «розум» вчителів цієї школи, які у своїй маніякальній ідеї заблокувати виконання рішення суду вдалися до незаконних протестів. Продиктовані такі поступки явними груповими егоїстичними інтересами. На жаль органи управління не розібралися у цьому конфлікті, свідомо чи несвідомо потурали йому, та теж діяли у не правовий спосіб.

Вчителі, чи точніше так звана ініціативна група Богданської ЗОШ І-ІІІ ступенів затіяла чергову авантюру. Тридцятого січня учням Богданської ЗОШ І-ІІІ ступенів класними керівниками 11-их, 1О-х, 4-их, 5-их, 6-их класів, а саме:  Романюк Марією Іванівною, Григориком Іваном Васильовичем, Дем’ян Людмилою Михайлівною, Дребота Ганною Іванівною, Подинським Іваном Івановичем, Штенюком Василем Михайловичем були роздані анкети із інформацією про проведення страйку у випадку поновлення директора школи Абеле С.І. на посаду директора школи (додається). В окремих примірниках анкет  були навіть олівцем зазначені відповіді. Дані анкети в основному були роздані вибірково учням «правильних» батьків і навіть «правильним» класам. Дехто із дітей навіть не хотіли показувати ті листівки батькам та знищили їх, але потім, маючи страх перед вчителем, вимушені були робити копії анкет від інших учнів, щоб не попасти в немилість вчителів, так як останні вимагали їх обов’язкового повернення. Окремі вчителі, зокрема класний керівник 10-Б класу Григорик Іван Васильович вдався навіть до погроз учням. Він заявив, що хто не здасть анкети то подивиться як буде закінчувати школу. Про зв’язок з батьками вчителі згадали лише для певних далеко непедагогічних цілей, адже два роки поспіль в школі взагалі не  проводилися   загальношкільні батьківські збори.

абеле2

Дана акція із анкетування батьків через посередництво учнів вражає  масштабом авантюрності, беззаконня і правової неграмотності.  Так відверто порушувати посадову інструкцію вчителя, застосовувати на дітях владний (адміністративний) важіль впливу на учнів, а через них і на батьків, втягувати дітей у політичні розбори (насправді у свої кланові інтриги, що прямо заборонено Законами України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту»), а через них і батьків, погрожувати незаконним страйком є проявом «великого розуму», або його повної відсутності.

Невже місцеве управління освіти не може роз’яснити даним вчителям, що законним страйк вважається якщо він проводиться у відповідності до вимог статті 2 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів», яка окреслює зміст колективного трудового спору (конфлікту), а саме встановлення або змін соціально-економічні умов, виробничого побуту; укладення чи зміни колективного трудового договору, угоди; виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень; невиконання вимог законодавства про працю. На цьому перелік закінчений. Отже страйк із політичних та кадрових мотивів є незаконним, що зазначено у статті 22 та 29 цього закону.

Із цього логічно випливає запитання. Чи довго ще будуть проводитися подібні авантюри вчителями цього села? Це питання адресую до департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, адже посадовці управління освіти в Рахівському районі інформовані про затію вчителів, але мовчать. Це наштовхує на думку, що це все просто ними підтримується.

Окреме слово у цих подіях, на нашу думку, повинні сказати правоохоронні органи, зокрема прокуратура.  Пора вже, щоб своїм особистим прикладом вчителі с. Богдан почали виховували законослухняних громадян.

Оксана Канівець

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

21 відповідь до “Дикунство процвітає в школі на Рахівщині (ДОКУМЕНТ)”

 1. Стаття 18. Право на страйк

  Відповідно до статті 44 Конституції України ( 254к/96-ВР )
  ті, хто працює, мають право на страйк для захисту своїх
  економічних і соціальних інтересів.

  Стаття з цього закону.

 2. Проблема на мій погляд комплексна але ніхто з керівних органів її вирішити навіть не намагається!
  Тому що всі колишні залишилися на своїх посадах, а нові призначені це старі але навіть незабуті.
  Управління та відділ освіти апріорі зняти напругу не можуть, бо самі при Андріюкови і Клємєнтьєви запустили цей маховик із заміни всіх директорів шкіл району на своїх, а після виграшу Абеле судової справи і поновлення богданські осколки регіонів не можуть з цим змеритися і влаштовують такий цирк прикриваючись тепер своїми новими старими ставлениками балогів.
  А в селі де освітою своїх дітей основна маса батьків недуже цікавиться можна навіть і такі анкети дітям роздавати.
  Поки батьки самі не візмуться за педколиктив і директорку нічого гарного не буде, звернулися б до міністра освіти з листом та пропозицією про реорганізацію Богданської школи а на її базі створення нової та поновому набрати новий колектив з проходженням атестації при представних міносвіти, от вам і новий директор був би і нові вчителі!

  • Для відновлення памяті.” Маховик із заміни всіх директорів шкіл району на своїх” запустили ющенківці.

   • Сьогодні моя дитина принесла щоденник із записом, що у понеділок о 13.30 відбудуться загальношкільні батьківські збори. Цікаво, це спеціально так робиться, щоб не можно потрапити на збори так як це робочий день коли переважна більшість батьків на роботі. Видно це збори для галочки, або для вибраних батьків для одобрення наперед задуманого сценарію вчителів. Шановні вчителі! Ми не хочемо брати участі у Ваших іграх. Нам яка різниця хто є директором школи. А ви будь-ласка займайтеся роботою, а не політиканством.

    • хай тільки попробують ці ДНРовці зірвати уроки у наших дітей. Освіта має шанс набрати нових учителів, яких повно у Богдані.

 3. Абеле вже точно не буде директором в Богдані, це все одно шо уявити собі повернення Януковича в Україну, тобто це нонсенс. Якшо вона вважає, шо її хтось підтримує, то їх можна порахувати на пальцях однієї руки, всі решта хоча і говорять з нею на силу, то це лише тому, шо вихованість не позволяє їм послати її на … . Правда в колективі присутні і вчителі, які не позволяют срати собі на голову і говорять все як є, тому проти них (ніби “регіоналів”) ведется боротьба. Проблеми в анонімному опитуванні батьків немає, є навіть плюс, бо деякі батьки і не знали хто така Абеле С.І.
  Зарас в колективі вже не стоїть питання про поновлення Сніжани, питання вже поставлене взагалі про подальше перебування її в лавах школи в ролі будь-кого. І в разі якщо суд винесе рішення не на користь колективу школи, вона взагалі не буде допущена на територію школи. Це буде перший крок до очищення нашої школи від осіб які дискредитують наш колектив, наступний крок – це очищення сільської ради від осіб, які замість того, щоб займатися проблемами села і громади, більше часу проводять у судах ніж вдома, не кажучи вже про роботу. Так що громадський суд вже не за горами панове “керівники”. СЛАВА УКРАЇНІ!

  • Шановна Марія Іванівна, пардон ВЧИТЕЛЬ, ви вже договорилися до конченої рашки, тільки замість ЛНР і ДНР її треба назвати республіка калоктив Богданської школи (РКБШ), яку кришують нові хазяєва Закарпаття Єцовці на чолі з Медведем у районі як подячну за Вашу роль у Гесах. Але таку вату треба гнати не лише із школи, але й з Богдана

   • є в Богдані Романючка
    Маріка ї звати
    Таку змію підколодну
    Ще слід пошукати
    Та відколи ця бестія
    Втратила посаду
    Психіку не доведе
    Відтоді до ладу
    Тепер оця істеричка
    Вже влади не має
    На всіх людей у Богдані
    Нагло й наїжджає
    Треба ж було пів Богдана
    Так позачати
    Щоб сусіда доброго
    Жодного не мати
    І бирів не добрий їй
    Бо не так керує
    Й Ференц лікарка , бо Богданців
    Щось не так лікує
    І завсадиком також
    Щось не так мізкує
    І діттей не вчить як слід
    І не так годує
    З бібліотеки сільської
    Й Шорбанка не добра
    У Богдані найрозумна
    Маріка-Мадонна
    І Абеле-директорка
    Нидобра цій «манді»,
    Бо не стає в позу «струнко»
    По її команді
    Та тота біда нещасна
    Так сьи розгуляла
    Що й своїх дітей Із дому
    Геть порозганяла
    Та Маріка збезвиходу
    У баптисти стала
    Що чоловік помлісничий
    Їм сьи вихваляла
    А то простий тракториста
    Що бензином пахне
    Й коло жІнки отакої
    Геть скоро зачахнев

    А тепер він сторожить
    Школу охороняє
    Та ще і свою любу жону
    Бо та ще й гуляє
    Здружилася із такою ж
    Дуров-Рибачихов
    Тото ричуть як корови
    Лиш роблять всім лихо
    Дурра она усіх рикає
    Кляузи складає
    Але терпець у Богданців
    Колись сьи вриває
    Та я дав би вам пораду
    Що далі робити:
    Може оцю істеричку
    Пора зупинити ?
    І без цеї Марікуци
    Легшее буде жити
    Її послати у Апшу онучі сушити
    Та най сушить ті онучі
    І припочиває
    Та про своє гидке життя
    Новели складає

   • Про янека мріють лише такі моральні уроди як ти та твої типу вчителі.Своїм кодлом сушіть сухарі бо по вас уже не одна справа в провадженні органів,та й грошиків по 4200 гр на підйом адвоката Беркели-з кожного.Не забудьте =горе проффесіонали= про відповідь обласного управління освіти,в якому вам указано в якому стойлі стояти і який термін.

   • В Богдані від злості аж розпирає таку як Антонова вчитель із Відричка із пів школою не говорить всім в роботу лізе,а далі її донечка Гавючка яка спить і мріє в Богдані завучем бути що її любовник продвигає крісло аби пані філолог в школі пані була ,а Абеле не може без школи бо треба дермоїда свого прокормити та ще вкрасти пару тисяч доларів від вчителів кредіти погасити.А Ференцам Петі і Ірині треба ще багато вкрасти бо термін милий залишився для Петі головувути та лізе в школу аби своїї Сніжані коханці чимось помогти, бо Юрка Ретізника коханка Вечернючка в могилу загнала як взнав що беремена і інфаркт дістав.А пані Здебська сама незнає куда би пристала аби її було добре забула піда коли сина її алкоголіком зробив бирів із Абелихов аби позбутиси горе вчителя алкоголіка,забула пані географічка коли чоловіка вигнали зроботи бігала по селі як сука аби помогли її з чоловіком.А тепер це кодло перевертнів не дає вчителям по школах робити саме не вміє нічого і іншим мішає.

 4. Шановний Григорик замість політиканства в школі ви би краще подивилися і подумали про “діяння” вашої жінка яка за перебування на посаді директора тривалий період привласнила собі і шкільну їдальню де годують дітей так що потім ту “їжу” лиш ваші свині і їдять, де їжу варять на державному світлі в кочегарці, а двірник на кухні займається мучними виробами, а тир з паном головою то ви це не бачите ?! Цій Абеле яку ви так топчите де можете до вашої жінки-лошадь дуже далеко ще би на консультацію піти на рахунок як украсти з школи, а про моральну поведінку то це вже і слів нема. Знаєте є така річ як бумеренг, а він справді збувається.Тим більше ваша дитина служить Богу то де Бог у вашій душі .Чому ви не бачите колоду у своєму дворі а шукаєте тріски у чужому?

  • Романючка на інтернат
   Хитрий акт склала
   Що то ніби всьо погнило
   І скоро списала

   Щоби звільнену цю площу
   Всю собі забрати
   І на ній своїй доньці
   Хату збудувати

   Щоби мала вона право
   Його розвалити
   І чим скорше оцю площу
   Для себе звільнити

   Щоби звільнену цю площу
   Всю собі забрати
   І на ній своїй доньці
   Хату збудувати

   Правда, що не встигла вона
   Його розвалити
   Бо прийшлосяї й раптово
   Посаду лишити

   Та бировові вдалось цю
   Хитрість розгадати
   З того часу він для неї
   Персона «Нонграта»

   Де лиш може йому мстить
   Брудом поливає
   Через злість вже бідолаху
   Трохи телепає

   Вже втратила вона бідна
   Жіночу подобу
   Бо нигодна затаїти
   В своїй душі злобу

   Цися відьма по ночах
   На ступі літає
   І чергову по Богдану
   Жертву підбирає

   Та пішла би ця жіночка
   Сьи посповідати
   Поки на вулиці на неї
   Не стали плювати

   І шк Ільну їдальну в дворІ
   Вона теж розбила
   І весь отой скарб, що був,
   собІ прихопила

   учителІ в мІлІцІю
   про це сповІстити
   та Ватрала ї ї сусІд
   І то все прикрили

   У корпусІ номер два
   Дах перекривала
   БІля десять тисяч
   В кишеню поклала

   БеркеловІ пацІєнтІв
   Доларових слала
   І велику протекцІю
   За це в нього мала

   Та не встигла цися рвачка
   Іще грошей взяти
   Треба було передчасно
   престІл покидати

   утратила таку цьицьку
   то ни шутка люди
   за це нерви уже здали
   в цеї баракуди

   та нею, вже слава Богу,
   знов тІпає трясьця
   І вернути вже назад
   Їй нІщо не вдасться

   Бо Ї Ї не тІльки учнІ
   Ненавидять й люди
   нІхто чудо ненависне
   терпІти не буде

 5. Панове Ткачуки, Сурмачевські, Слони! Бійтеся Бога, покайтеся. Ви облили брудом, оббрехали порядну, чесну людину, жінку, Орисю Миколаївну Кравчук, яка понад три місяці працювала і працює за нас усіх разом взятих, як сказав ваш союзник-зрадник В. Саїк. Жоден депутат районної та міської рад ані дня, ані години, не пробув у наметі в Рахові, де збирали кошти на потреби Майдану. „Об’єднана опозиція” („Батьківщина”, „Фронт змін”) жодного разу не встановили свого „фірмового” намету, маючи на папері понад шістсот членів політпартій. А „нашоукраїнці” взагалі мали б саморозпуститися, бо їхній лідер Ющенко теж причетний до теперішніх подій, бо закликав голосувати проти всіх (немає держави проти всіх), цим самим привів до влади зека.
  Не відстає від опозиційних депутатів ради у своїй діяльності і голова села Богдан П. Ференц – права рука, вірний служака Сурмачевського. Так, 29 березня, 2013 р., без погодження
  сільської громади, „протягує” рішення №347 „Про надання дозволу на розробку детальних планів територій для розміщення малих гідроелектростанцій”. Ходять чутки, що в обмін на згадане рішення пан Ференц отримав квартиру (відомчу) від обленерго в Ужгороді. До честі громади Богдана, на згадане рішення накладено вето, мораторій на 10 років. Це той самий Петро Ференц, якому І. Сурмачевський у часи свого правління надав ще одну посаду заступника голови райради, що суперечить вимогам ЗУ „Про місцеве самоврядування”. Згідно із цим законом, легітимно працював тільки заступник П.Ю. Бочкор, а „ручний” заступник Ференц незаконно отримував заробітну плату з бюджету. На таке кричуще нецільове використання коштів скаржився до прокуратури району депутат М. Кокіш-Мельник. Однак „ручний” прокурор В. Конар, отримавши хабара у вигляді квартири, не вживав ніяких заходів.
  У дописі П. Ференца у „РІО” зазначено, що Орися Кравчук є аморальною, брехливою чи заплямованою особою, на відміну від Сурмачевського, який яскраво „світиться”, як лампочка Ілліча, у своїх здібностях зі зловживання службовим становищем, розкрадання бюджетних коштів. Володіючи інформацією за вищенаведеними фактами, у понеділок 24 березня, до голови ОДА В. Лунченка поїхали небайдужі мешканці, а це – понад 300 осіб (!!!), щоб відстояти своє право на формування влади в районі, здобуте дорогою ціною – ціною життя героїв Небесної Сотні, Героїв України. При зустрічі з головою ОДА було подано нове звернення від громади про призначення п. Турока В.С. на посаду голови Рахівської РДА, так як Орися Кравчук безпідставно була усунута від призначення, буцімто вона людина від Балоги (ЄЦ), а не від громади.
  25 березня група підтримки Сурмачевського була прийнята офіційно, як поважні особи, головою ОДА у солідному офісі, з усіма витікаючими наслідками. Про якісь там перевірки п. Сурмачевського відповідними службами навіть не згадується на сайті прес-центру ОДА.
  Шановна громадо Рахівщини! Не будьмо байдужі, не стіймо осторонь! Хіба за такі принципи, ідеї, за таку владу ми стояли на майданах всіх рівнів. За що люди гинули, віддала життя Небесна Сотня – Герої України? Щоб призначили керівників району з Києва по телефону???
  Політики різних рівнів (депутати), зокрема, у Рахівському районі, так звані „опозиціонери” знову рвуться до влади, прикриваючись якимись надуманими домовленостями, угодами, квотами між політичними партіями.
  Регионалы рвутся к власти на Закарпатье
  23 января 2015 г., 11:07:00

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *