Долаючи шлях до озера найвисокогірнішого Бребенескул, можна побачити праліси та барвінок

Журналісти телебачення, Інтернет-видань та фотографи, що знаходилися в прес-турі від Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства по Рахівському району, вперше на власні очі побачили та навіть відчули найбільш високогірне озеро в Україні – Бребенескул.

Початок шляху по лісовій дорозі

 

Підніматися до озера представники медіа почали зранку лісовою дорогою. О 7-й годині ранку – найкращий час, коли можна побачити світанок сонця над гірськими вершинами. Під пильним наглядом лісівників-поводирирів, які показали сакральні місця Чоргогірського хребта і неймовірні пейзажі, представники мас-медіа вирушили в дорогу. Під час походу лісом у цих місцях можна побачити і лісових хазяїв: рись, кота дикого, козулю або навіть ведмедя.

 

Крізь недоторканні праліси і непрохідні соснові чагарники

До озера льодовикового походження йшли з-поміж недоторканих людиною Чорногірських смерекових, букових, яворових і ялицевих пралісів і крутих схилів. Інколи шлях перетворювався на атракціон. Вгору-вниз, направо-наліво. З одного боку потік Бребенескул, який витікає з однойменного озера та потік Білий, який бере свій початок на схилах Говерли і зливаючись з Бребенескулом утворює річку Говерлу, з іншого кам’яні розсипи, вкриті сланкими стовбурами високогірних чагарників. Місцями, на межі лісового та субальпійського поясів, журналісти і лісівники долали густе непрохідне плетиво чагарників сосни гірської та ялівцю сибірського, йшли крізь альпійські луки-полонини, де вівчарі випасають овець і роблять справжню рахівську бриндзю.

 

Найвище озеро на Чорногірському хребтрі – Бребенескул перед очима

Озеро Бребенескул вражає нічим не прикрашеною, природною красою. Назва озера походить від румунського слова «brebenoc» – барвінок, який вкриває фіолетовим цвітом полонини навколо високогірного озера. Воно схоже людську стопу, затиснуту в кільці масиву і різнобарвного незайманого лісу, який уже почав буяти осінніми фарбами. Озеро не просто красиве. Воно – унікальне.

ozero

Директор ДП «Рахівське ЛДГ» Володимир Приступи розповідає:

«Озеро утворене в льодовиковий період, і з цієї причини дуже відрізняється за виглядом від інших карпатських озер на Чорногірському хребті, в парі кроків від популярних маршрутів від Говерли до Поп-Івана. Озеро бере свій початок в Рахівському районі, його глибина сягає до 10 метрів. Озеро простягається на 134 метри в довжину і 44 метри в ширину. Весь потік води поповнюється з ґрунтових вод і атмосферних опадів. Не залежно від пори року вода завжди чиста, слабомінералізована. Однак водяться у цьому озері тільки ракообразні, адже в найжаркіший період воно прогрівається всього до 15 °С».

Щороку сюди поспішає багато туристів, щоб побачити це диво і відпочити у кристально чистій гірській води. Найближчі до озера вершини – це Гутин-Томнатик (2016) і – ви не повірите – Бребенескул, друга за величиною вершина Чорногорського хребта (2038). А ще з озера витікає річка, теж Бребенескул. Весь цей бребенескульний світ досить прохолодний. Сонце заглядає в долину з озером тільки в першу половину дня, чому тут приємно і радісно прокидатися. А ось після обіду світило йде за Гутин-Томнатик, і біля озера стає прохолодно – вітер то повністю пронизує крізь одяг, то вщухає за декілька хвилин і починаєш слухати тишу. Свідчення потужним вітряним потокам – вітрозахисні стінки для наметів на стоянках.

 

Мандри стежками Чорногірського хребта – справа не з простих, але з неймовірно захоплюючих, адже свіже повітря висот, прозорі кришталеві води гірських озер, живописні краєвиди незайманої природи Карпат залишають незабутні враження та дарують неповторні відчуття, і хоч довгі маршрути виснажують, проте неймовірно надихають.

tur2 tur

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *