Днями на Закарпатті відзначатимуть 100-річчя видатного письменника Івана Чендея

Днями на Закарпатті відзначатимуть 100-річчя видатного письменника Івана Чендея

20 травня, о 13:00, на ужгородській садибі знаного українського письменника Івана Чендея відзначать 100-річчя від дня народження першого закарпатського Шевченківського лауреата-прозаїка.

Благодійний фонд імені Івана Чендея спільно із членами журі оголосить переможців V Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея. Через війну більшість лауреатів не зможуть бути присутні особисто, тому підсумки конкурсу транслюватимуться онлайн на ютуб-каналі «Іван Чендей».

Також відбудеться презентація перших двох томів «Щоденників» Івана Чендея, що вийшли друком торік за програмою підтримки видання творів місцевих авторів Закарпатської ОДА.

Упорядником книжок є донька ювіляра Марія Чендей-Трещак, яка власноруч розшифровувала й набирала рукопис. «Ці записи, що охоплюють майже пів століття, є, по суті, хай і доволі суб’єктивною (а це, власне, й цікаво, бо автор має гострий розум, аналітичне мислення і принциповість характеру) хронікою Закарпатської України другої половини ХХ століття. Тут і розповіді про суспільні процеси становлення Закарпаття після возз’єднання, і літературно-мистецьке життя краю, особисті непрості та драматичні моменти, те, що з часом, тільки набуває цінності…», – коментує упорядниця.

У суботу, 21 травня, відбудуться урочистості на малій батьківщині письменника – у селищі Дубове на Тячівщині. Зокрема, заплановане відкриття пам’ятного каменя на горі Ясеновій, символічній горі Івана Чендея, описаній в десятках його творів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *