Для українських журналістів і студентів можуть скасувати візи до ЄС

Для українських журналістів і студентів можуть скасувати візи до ЄС

євроНа зустрічі з єврокомісаром з питань розширення та європейської політики сусідства Штефаном Фюле у Києві буде обговорюватися питання безвізового режиму з Європою для українських студентів і журналістів. Про це повідомило « Вістям» джерело в Кабміні.

На думку експертів , такий крок з боку ЄС цілком можливий: « Попри те, що Україна не виконала вимоги щодо прийняття антидискримінаційного законодавства , і залишилася позаду Молдови та Грузії (до кінця березня ці країни повинні пройти всі процедури впровадження безвізового режиму. – Авт.) , якраз зараз в якості політичного жесту ЄС може піти на такий крок стосовно українських студентів , журналістів і , може бути , науковців », – сказав нам голова підкомітету ВР з питань євроінтеграції Володимир Курінний.

Глава громадської організації « Європа без бар’єрів » Ірина Сушко вважає , що перспективи не такі райдужні : « Перешкодою можуть стати міграційні настрої українських громадян , які з’явилися у зв’язку з останніми подіями , а також можлива реакція Молдови та Грузії , які для встановлення безвізового режиму пройшли певний шлях » , – говорить Сушко.

Водночас , за її словами , для такого нововведення потрібна політична воля трьох інстанцій: Єврокомісії , Європарламенту та Ради Європи. « І якраз Рада Європи налаштований щодо спрощення візового режиму найбільш критично. Але якщо Європа зробила крок від декларації до дій – це вже добре. Навряд чи результат буде протягом декількох місяців , оскільки рішення приймає не Фюле » , – додала експерт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *