Для внутрішньо переселених осіб на Закарпаті будуватимуть модульні будинки

Про це йшлося сьогодні на зустрічі керівництва облради із представником чеської організації «Карітас» в Україні Мухаммедом Хаммаді та його асистентом по проєктній діяльності Іванною Марків.

Ідеться не лише про будівництво нових будинків, а й про реконструкцію соціальних приміщень із житлового фонду облради для потреб внутрішньо переселених осіб (ВПО). Особливо актуальним це питання постає у контексті підготовки до нового навчального року і відселення ВПО у більш зручні приміщення.

Представник «Карітас» назвав критерії відбору будівель, що реконструйовуватимуться: доступ до магазинів, аптек та соціальних обє’ктів. За його словами, будинки можуть бути релоковані і після закінчення війни використані для потреб громади області.

Закарпатська обласна рада, у свою чергу, зобов’язується допомогти вирішити питання із земельними ділянками, на яких будуть споруджуватися модульні будинки.

«На цьому етапі потрібно визначитися, чи ми більше будуємо, чи реконструюємо і як раціональніше розпорядитися коштами, які виділяються на ці потреби. Оскільки йдеться про грантові кошти, то ми не будемо проводити конкурс, нам важливо отримати кінцевий продукт і бути впевненим, що вся документація відповідає українському законодавству», — зауважив голова Закарпатської облради.

Наразі облрада розглядає кілька земельних ділянок, де можуть бути розміщені такі будинки. Будинки планується у майбутньому залишити для людей з обмеженими можливостями.

Як варіант розглядається європейський проект будівлі з однією великою центральною спільною кімнатою і кількома кімнатами для проживання. А також — кілька гуртожитків та медзакладів, які потребують ремонту даху і кімнат.

Відтак вирішено створити робочу групу з представників фонду та обласної ради на чолі з заступником голови облради Василем Дем’янчуком. Учасники групи оглянуть усі комунальні заклади, що підпадають під критерії добору.

Пресслужба Закарпатської облради

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *