Для внутрішньо переселених осіб на Закарпаті будуватимуть модульні будинки

Для внутрішньо переселених осіб на Закарпаті будуватимуть модульні будинки

Про це йшлося сьогодні на зустрічі керівництва облради із представником чеської організації «Карітас» в Україні Мухаммедом Хаммаді та його асистентом по проєктній діяльності Іванною Марків.

Ідеться не лише про будівництво нових будинків, а й про реконструкцію соціальних приміщень із житлового фонду облради для потреб внутрішньо переселених осіб (ВПО). Особливо актуальним це питання постає у контексті підготовки до нового навчального року і відселення ВПО у більш зручні приміщення.

Представник «Карітас» назвав критерії відбору будівель, що реконструйовуватимуться: доступ до магазинів, аптек та соціальних обє’ктів. За його словами, будинки можуть бути релоковані і після закінчення війни використані для потреб громади області.

Закарпатська обласна рада, у свою чергу, зобов’язується допомогти вирішити питання із земельними ділянками, на яких будуть споруджуватися модульні будинки.

«На цьому етапі потрібно визначитися, чи ми більше будуємо, чи реконструюємо і як раціональніше розпорядитися коштами, які виділяються на ці потреби. Оскільки йдеться про грантові кошти, то ми не будемо проводити конкурс, нам важливо отримати кінцевий продукт і бути впевненим, що вся документація відповідає українському законодавству», — зауважив голова Закарпатської облради.

Наразі облрада розглядає кілька земельних ділянок, де можуть бути розміщені такі будинки. Будинки планується у майбутньому залишити для людей з обмеженими можливостями.

Як варіант розглядається європейський проект будівлі з однією великою центральною спільною кімнатою і кількома кімнатами для проживання. А також — кілька гуртожитків та медзакладів, які потребують ремонту даху і кімнат.

Відтак вирішено створити робочу групу з представників фонду та обласної ради на чолі з заступником голови облради Василем Дем’янчуком. Учасники групи оглянуть усі комунальні заклади, що підпадають під критерії добору.

Пресслужба Закарпатської облради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *