Дітям закарпатського “царського села” ніде вчитися (відео)

румуниЗакарпатське село Біла Церква ще з радянських часів славилося своїми вишуканими будинками. Більшість населення складають румуни, які мають підприємницьку жилку, а зароблені кошти вкладають у житло. Будують справжні палаци, хоча часто в них не живуть бо дорого обходиться топити, мешкають у невеликих літніх кухнях.

Але нормальну школу сельчани побудувати так і не спромоглися, кивають на владу. Вчаться у сільському клубі. Старшокласникам Білоцерківської початкової школи що на Рахівщині, ніде вчитися, окремої будівлі для них уже багато років не можуть добитися через нестачу коштів як у районному, так і обласному бюджеті. Тим часом, учні молодших класів вчаться у старих класах та не мають навіть власного спортивного майданчика. Шкільний спортзал не опалюється, а туалети в жахливому стані.

Школа у Білій Церкві зараз у плачевному стані.  Молодші класи навчаються у старій будівлі, де немає жодних умов: стіни без побілки, розбиті, не утеплені вікна. Обіцяні урядом вбиральні, які ще минулого року повинні бути оснащені в приміщенні шкіл, у Білій Церкві досі на вулиці. Діти бігають  на двір до туалету, а на порозі зима, кажуть місцеві. А школярі-старшокласники взагалі не мають приміщення для навчання. Уроки проводять у сільському Будинку культури. Уже багато років білоцерківську школу не ремонтували, адже коштів ні в місцевому, ні в обласному бюджеті не вистачає. Щодо приміщення для старших класів, то зараз, крім оренди клубу, про щось інше мова  навіть  не йде. Вчителі кажуть, що 199 учнів здобувають середню освіту в комунальній будівлі. Діти в білоцерківській школі не мають навіть власного спортивного майданчика. Дві перекладини  й старі дрова – єдина розвага для енергійної малечі. У старому  спортзалі також займатися неможливо, оскільки він уже давно не опалюється. Класи 3х4м, в яких навчаються групами,  також не вражають умовами. Однак на всі звернення чинна влада красномовно мовчала. У двері стукає зима. У Білій Церкві батьки навіть не сподіваються на покращення, кажуть,  занадто багато часу пройшло без змін. Люди  кажуть: власними силами будуть облаштовувати для дітей вбиральні, аби хоч якось вберегти їх здоров’я.

м-студіо

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *