Децентралізація повинна надати Закарпаттю більше фінансової самостійності, – Василь Іванчо

Децентралізація повинна надати Закарпаттю більше фінансової самостійності, – Василь Іванчо

Дорогі друзі!
Наразі багато дискусій точиться навколо питань децентралізації. І мова навіть не так про скорочення кількості районів, як про саму суть децентралізації – передачі більше повноважень від органів центральної влади органам місцевого самоврядування.
Особисто для мене це і є головною метою децентралізаційних процесів. Адже ми говоримо про більшу фінансову самостійність регіонів, про можливість ефективніше вирішувати питання на місцях без будь якого бюрократичного втручання з Києва. Влада на місцях краще орієнтується, як скеровувати фінансові потоки в середині регіону.
Я впевнений, що правильна реформа децентралізації може надати поштовх економічного розвитку регіонів. Наведу лише невеликий приклад зі сплатою Податку на доходи з фізичних осіб. Зараз 25% цього податку сплачується регіонами до державного бюджету. За п’ять останніх років Закарпаття до державного бюджету сплатило понад 3,5 мільярди грн Податку на доходи з фізичних осіб. І щороку сума цих виплат зростає.
У розрізі років це виглядає так:
2015 рік – 323,9 млн. грн
2016 рік – 503,6 млн. грн
2017 рік – 743,1 млн. грн
2018 рік – 934,5 млн. грн
2019 рік – понад мільярд гривень.
А це все кошти, які могли б залишатися в нашій області і їх можна було б спрямовувати на реалізацію регіональних програм. Адже саме так було до 2015 року і ці сотні мільйонів гривень надходили в місцеві бюджети, що сприяло розвитку регіону.
Висновок очевидний – децентралізація повинна підсилити регіони, надати їм більше фінансової самостійності, а також надати можливість місцевій владі бути більш незалежними у прийняті рішень на користь громад. Я підтримую саме таку децентралізацію.
З повагою, Василь Іванчо, керівник Мукачівського міськрайонного осередку партії За Майбутнє.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *