Деталі сесії Закарпатської облради (відео)

Деталі сесії Закарпатської облради (відео)

Друге пленарне засідання сесії обласної ради розпочали з приємних моментів. Завдяки народним депутатам України Василю Петьовці, Валерію Лунченку та Роберту Горвату, які звернулись до голови Верховної ради з проханням відзначити кращих закарпатців у сфері культури, почесні грамоти Верховної ради України з рук Роберта Горвата отримали п’ять діячів культури, мистецтва та інформаційної галузі краю.

Далі обласні депутати заслухали звіт прокурора Закарпатської області. Відразу ж виникли питання щодо виявлення в керівника Держаудитслужби в Закарпатській обл. апаратури для прослуховування та стеження. На питання: хто ж саме і по яким кримінальним провадженням проводив прослуховування, на що прокурор конкретно відповісти не зміг. Зрештою депутати надіслали звернення до міністра внутрішніх справ, щодо проведення службової перевірки за фактами законності прослуховування.

Дискусію в сесійній залі викликав блок питань щодо звернень обласної ради до центральних органів. Зокрема щодо невідповідності посаді виконувача обов’язків міністра охорони здоров’я Уляни Супрун. Іншої думки фракція Батьківщини. Депутати наголошують, яким би не був старт реформи, вона все ж таки є і українці чекали на неї вже більше 25 років. Також депутатам пропонували надіслати звернення щодо необхідності законодавчого врегулювання питання організації та проведення мирних зібрань. Як пояснює голова обласної ради, мова про носіння масок та балаклав під час масових заходів. Напередодні правоохоронці неодноразово затримували на в’їзді в область осіб які мали в наявності засоби маскування та навіть холодну зброю. Ці та інші факти й стали підставою для звернення.Зрештою після тривалих обговорень депутати погодили всі звернення. Серед них – і про забезпечення підручниками загальноосвітніх навчальних закладів області з мовами викладання національних меншин.

Деталі у сюжеті М-студіо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.