Держгірпромнагляд виявив численні порушення в роботі “Закарпатгазу”

держгірпромДіяльність ПАТ «Закарпатгаз» із дотримання норм чинного законодавства про охорону праці та промислову безпеку стала предметом поглибленого розгляду на Колегії територіального управління Держгірпромнагляду України у Закарпатській області.

Основною причиною винесення вказаного питання на розгляд Колегії теруправління став факт масових порушень вимог законодавчих та нормативних актів з промислової безпеки та охорони праці, які регулярно виявляються державними інспекторами під час планових перевірок  структурних підрозділів  і філій ПАТ «Закарпатгазу». Лише за два останні роки та перший квартал 2014 року фахівці теруправління за наслідками таких перевірок виявили понад 1600 грубих порушень, більшість з яких негативним чином впливали на безпеку як експлуатації газопроводів, так і забезпечення голубим паливом населення краю. Незважаючи на ряд позитивних змін і зрушень у роботі «Закарпатгазу» останнім часом, особливе занепокоєння учасників Колегії викликали численні порушення, які допускаються  газовиками під час експлуатації підземних газопроводів. Серед них – недотримання графіків комплексного приладного обстеження (КПО) підземних газопроводів, відсутність відповідних актів з висновками про можливість їхньої подальшої експлуатації після КПО; порушення термінів обходів; не проведення обов’язкових позачергових технічних обстежень після виявлення  витоку газу тощо. Аналіз вказаних, ряд інших порушень, що регулярно повторюються,  дозволяє стверджувати, що відповідних висновків після аварії з людськими жертвами, яка сталася 29 серпня 2011 року на вул. Анкудінова в Ужгороді, працівники підприємства так і не спромоглися зробити. Тим більше, що  і заходи, розроблені комісією для унеможливлення виникнення подібних НП у майбутньому, газовики так і не втілили повною мірою у життя…

На Колегії зверталася також увага на недоліки, які допускають працівники ПАТ «Закарпатгаз» під час технічного обслуговування внутрішньо будинкових систем газопостачання, прорахунки у роботі аварійно-диспетчерських служб, некомпетентність робітників ряду підрозділів; необхідність значної роботи для недопущення аварій, пов’язаних з використанням газу у побуті. Головна проблема в тому, вказували учасники засідання, що на підприємстві належним чином не налагоджене функціонування системи управління охороною праці, відсутній механізм недопущення аналогічних помилок у інших філіях і службах.

Після ґрунтовного вивчення питання, в обговоренні якого взяли участь начальник територіального управління Держгірпромнагляду Михайло САВАРИН, генеральний директор ПАТ «Закарпатгаз» Віталій ШАТИЛО, головний інженер підприємства Андрій  ГОРВАТ, виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців «Закарпаття» Михайло ДУМНИЧ, начальник ДП «Закарпатський експертно-технічний центр» Віктор ПИЛИП та інші, члени Колегії вирішили роботу ПАТ «Закарпатгаз» з питань охорони праці та промислової безпеки визнати недостатньою. Розроблено також ряд конкретних заходів, спрямованих на покращення стану справ у цій галузі.

Держгірпромнагляд України у Закарпатській області

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *