Депутати Рахівської райради виступили проти закриття станції “Лазещина”

Відповідне звернення до Міністерства інфраструктури України прийняте 15 грудня 2015 року, на на другій сесії Рахівської районної ради VII скликання.
Ми, депутати Рахівської районної ради, переконані, що забезпечення сталого та безперебійного функціонування залізничної станції в селі Лазещина є вкрай важливою ланкою соціально-економічного розвитку Рахівського району.
Залізнична станція в селі Лазещина Рахівського району існує з 1935 року. Будівля залізничної станції являється пам’яткою архітектури та технічної спадщини австро-угорської доби.
Закриття залізничної станції в селі Лазещина відбулось вперше. З двоповерхової будівлі вокзалу, загальною площею понад 89 кв.м, для квиткової каси та залу очікування використовувалась лише частина (дві кімнати) першого поверху. На сьогодні будівлю знищено «євроремонтом» та перебудовано під готельний комплекс для відпочинку. Однак, згідно інформації Державного реєстру прав та Реєстру прав власності дана будівля зареєстрована за Державним територіально-галузевим об’єднанням «Львівська залізниця» як нежитлова будівля пасажирський вокзалу. Цільове призначення будівлі на сьогодні не дотримується.
лазещинаЗакриття залізничної станції викликає соціальну напругу та невдоволення населення. Створює, суттєві проблеми для подорожуючих, адже найблища залізнична каса знаходиться на віддалі 10 кілометрів.
Крім того, згідно інформації Реєстру прав власності за Державним територіально-галузевим обєданням «Львівська залізниця» зареєстровано:
– нежитлова будівля дім колійного обхідника (95 км.+360м), загальною площею 31,45 кв.м.;
– нежитлова будівля дім колійного обхідника (102 км.+ 920 м.), загальною площею 35,83 кв.м.;
– нежитлова будівля приміщення для збереження інструментів (102 км.+910 м.), загальною площею 22,13 кв.м.;
– нежитлова будівля будівля караульного приміщення ВОХР (98км), загальною площею 29,35 кв.м.
На балансі управління будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд № 4 Львівської державної залізниці перебувають також:
нежитлова будівля, загальною площею 281,75 кв.м.;
нежитлова будівля, загальною площею 289,81 кв.м.;
нежитлова будівля, загальною площею 298,44 кв.м.;
нежитлова будівля, загальною площею 90,12 кв.м.;
Однак, зверніть увагу пане Міністр, що з усіх перерахованих будівель, які знаходяться на території села Лазещина, чомусь саме будівля залізничної станції піддалась реконструкції.
Протягом 2013 – 2015 років до Державного територіально-галузевого обєдання «Львівська залізниця» та до відокремленого підрозділу «Івано-Франківська дирекція залізничних перевезень» надсилались численні звернення, в тому числі, Народного депутата В. Петьовка, Закарпатської обласної адміністрації, Рахівської районної державної адміністрації, Лазещинської сільської ради. Однак, у відповідь отримували однотипні за змістом відписки.
Село Лазещина, має статус гірського населеного пункту та розміщене у підніжжі найвищих вершин українських Карпат гори Говерли та Петроса, знаходиться на віддалі 12 км. від гірськолижного курорту Буковель. Саме, з села Лазещини розпочинаються туристичні маршрути у мальовничі Карпати.
Згідно з графіком руху поїздів на 2014-2015 роки на зупинковому пункті Лазещина мають зупинку приміські поїзди сполученням Івано-Франківськ – Рахів та Коломия – Рахів, а також пасажирський поїзд № 605/606 сполученням Львів – Рахів.
В с. Лазещині проживає близько 4400 населення. Залізничним транспортом користуються мешканці села, студенти та численні туристи. Залізничний транспорт це єдиний шлях прямого сполучення з містами Коломия, Івано-Франківськ та Львів.
Протягом січня – жовтня 2015 року туристичними закладами Рахівського району прийнято 19,266 тис. туристів, яким надано послуги на суму 8 562, 299 тис. грн. Протягом січня-грудня 2014 року туристичними закладами району прийнято 26,55 тис. туристів, яким надано послуги на суму 12762,6 тис. грн. Для Рахівського району це суттєві економічні показники. Основна кількість туристів відвідує район саме за допомогою залізничного транспорту.
Депутати Рахівської районної ради сьомого скликання (як і попередніх скликань) бажають в черговий раз довести до Вашого відома те, що станція в селі Лазещина повинна бути відновлена.
Стратегією розвитку Рахівського району та Програмами соціально-економічного розвитку Рахівського району визначено пріоритетний напрямок з розвитку туристично-оздоровчого комплексу та його інфраструктури. Відсутність залізничної станції в селі Лазещина, де один з найбільших потоків туристів, негативно впливає на розвиток туристичної галузі району.
Сьогодні для економічного розвитку Рахівського району, коли є чинними Закони України «Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві» та «Про стимулювання розвитку територій», згідно з положеннями яких завданнями державної влади є забезпечення повного ресурсного забезпечення капітальних вкладень для соціально-економічного розвитку села та агропромислового комплексу, створення соціально-економічних умов для природного приросту сільського населення, відродження трудонедостатніх, занепадаючих сільських населених пунктів, подолання депресивного стану територій та розвиток комунікаційної інфраструктури.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про транспорт» підприємства транспорту зобов’язані забезпечувати потреби громадян, підприємств і організацій у перевезеннях.
Відповідно до п 4.4.14) Положення про Міністерство інфраструктури України, затвердженого Указом Президента України від 12.05.2011 « 581/2011 Мінінфраструктури України відповідно до покладених на нього завдань приймає рішення про відкриття або закриття станцій, залізничних шляхів загального користування, в тому числі малоінтенсивних ліній та дільниць
Звертаємось до Вас, сподіваючись на Ваше розуміння і підтримку інтересів територіальних громад сіл і селищ та громадськості району щодо відновлення залізничного станції в селі Лазещина, і віримо в те, що завдяки Вашій безпосередній участі негативні явища, пов’язані із закриттям станції, обминатимуть район у майбутньому.
Вважаємо, що наше з Вами завдання – розбудовувати Українську державу, забезпечувати її жителям надання якісних послуг, в тому числі і транспортних, а не створювати додаткові проблеми.
Переконливо просимо Вас звернути увагу на клопотання узагальнені у цьому зверненні депутатів районної ради, і завіряємо Вас, що ми не втратимо надію на краще життя, на те, що район буде мати стимули для сталого розвитку. Ми також віримо в те, що за Вашого сприяння станція в селі Лазещина не тільки існуватиме ще багато років, а й зможе стати прибутковою і привабливою.
Звернення прийнято на другій сесії районної ради VII скликання
15 грудня 2015 року
Депутати Рахівської районної ради VII скликання

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *