Департамент охорони здоров’я ОДА повідомив, що епідситуація із дифтерією на Закарпатті наразі стабілізувалася

Департамент охорони здоров’я ОДА повідомив, що епідситуація із дифтерією на Закарпатті наразі стабілізувалася

Жодного нового випадку дифтерії в області за останні дні не зареєстровано», – повідомила в.о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Єлизавета Біров. Станом на 28 жовтня в обласній інфекційній лікарні з діагнозом «дифтерія мигдаликів, локалізована форма, легкий перебіг» продовжують лікування 15 пацієнтів. Всі вони студенти медичного факультету УжНУ.

Чотирьом пацієнтам введено по два флакони дифтерійної сироватки. У неділю було госпіталізовано ще двох студентів (2-го та 5-го курсів медфаку УжНУ), які контактували з хворими на дифтерію. У хворих діагностовано фолікулярну ангіну. Проте, з огляду на ситуацію, у обох пацієнтів взято додаткові аналізи які відправлено на дослідження.

Тривають всі необхідні лікувальні та діагностичні процедури.
Нагадаємо, що у суботу, 26 жовтня, наша область отримала 8 флаконів сироватки (від Львівської та Чернівецької областей по 3 флакони та з Івано-Франківської – два флакони). Також найближчим часом очікується поставка 100 доз дифтерійного антитоксину з Індії.

Єлизавета Біров зазначила, що в Ужгороді активно триває щеплювальна кампанія. Упродовж 24-27 жовтня у міських закладах охорони здоров’я проти дифтерії щеплено 3558 містян, з них 400 студентів.

Єлизавета Біров зазначила, що вакцин від дифтерії є достатньо і закликала всіх, хто ще не встиг вакцинуватися, обов’язково пройти цю процедуру. На необхідності першочергових профілактичні заходів наголосила і завідувачка відділу епіднагляду ДК «Закарпатський обласний лабораторний центр» МОЗ України Вікторія Тимчик. «

Дуже велике значення має первинний базисний імунітет у дітей, який формується завдяки троєкратному щепленню з інтервалом 1 місяць. Ми наполегливо рекомендуємо щепити дітям саме ці перші три дози. Це забезпечить захист дитини від небезпечної хвороби. На жаль, в області менше половини дітей щеплені відповідно до цього графіку… Ще одна велика група ризику – підлітки 16 років та дорослі. Станом за 9 місяців цього року, щеплено тільки 34 відсотки дорослих та 50 відсотків підлітків», – зауважила епідеміолог.

Окрім цього Вікторія Тимчик розповіла, що всі пацієнти почувають себе задовільно та отримують лікування згідно з медичними протоколами. Щодо можливого джерела інфікування пацієнтів, то для цього потрібно дослідити багато даних, в тому числі отримати результати лабораторії, а тому говорити, де інфікувались студенти: в Україні чи за її межами, – поки завчасно.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *