Декан УжНУ засуджена на 5 років за отримання хабара

фабіанДобігла логічного завершення епопея з хабарництвом в УжНУ. Майже два роки тривав розгляд справи за звинуваченням Мирослави  Фабіан в отриманні хабара. За інформацією з Ужгородського міськрайонного суду нещодавно вирок суду в цій справі набув законної сили.

Працюючи на посадах декана факультету та завідувача кафедри романо-германської філології Ужгородського національного університету вона у період з 13 червня по 08 вересня 2011 року вчинила ряд злочинів у сфері службової діяльності, пов’язаних з одержанням хабарів за сприяння у складанні та перескладанні іспитів і заліків студентами цього факультету, зокрема, вона вимагала від матері однієї студентки хабар у сумі 800 доларів. 8 вересня 2011 р. Мирослава Фабіан взяла хабар і працівники УБОЗу УМВС України в Закарпатській області одразу її затримали на місці вчинення злочину.

Із вироку вбачається, що один із свідків у суді відмовилася від показань, даних на досудовому слідстві з приводу передачі декану хабара за сприяння у здачі її донькою державного іспиту. Очевидно, що йшло намагання “спустити справу на гальмах”. Суд надав віри саме матеріалам дослідчої перевірки, матеріалам оперативно-розшукової справи та показанням свідка, які вона дала на досудовому слідстві і з цих причин відкинув показання, дані нею в ході судового слідства, як такі, що протирічать фактичним обставинам справи. Стало відомо, що діяння декана ФРГФ і завкафедри англійської філології співробітники УБОЗ документували понад 4 місяці.
Попри сподівання, колишнього декана, відстороненої від посади, визнано винною і призначено остаточне покарання у вигляді п’ять років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади у навчальних закладах незалежно від форми власності на строк два роки. Водночас, у відповідності до статті 75 Кримінального кодексу її звільнено від призначеного основного покарання, якщо вона протягом двох  років іспитового строку не скоїть нового злочину. На неї покладено також обов’язок не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи.

Чи стане визнання винною колишнього декана пересторогою для інших керівників університету, покаже час. В УжНУ тривають перевірки та здійснюється досудове слідство за іншими кримінальними провадженнями з подібними звинуваченнями.

1 Comment

  1. Сись факт хоть мало напудить на певний час викладацький колектив університету. Але сесе ни поборе корупцію у виші, бо корупція типирь просто на стадії зміни свойі форми: из дицинтралізованойі на цинтралізовану

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.