Чи буде в Ужгороді Громадська рада

Із журналістами зустрілися члени ініціативної групи: Олександр Пересоляк, громадський діяч, Анастасія Бачинська, адвокат, медіа-юрист, Олександр Доктор, депутат Ужгородської міськради, Олександр Волосянський, керуючий справами Ужгородського міськвиконкому, Вікторія Слюсаренко, аудитор, кандидат економічних наук, активісти Василь Попович та Олег Пагулич.

громадська
Вони розповіли про хід створення Громадської ради (ГР) м.Ужгорода,  задачі і функції цього дорадчого органі, повідомили механізм, як громадськість може взяти участь у роботі Громадської ради.
Як зауважила Вікторія Слюсаренко, інститут створення громадських рад є доволі новим, який в Україні почав активно функціонувати з 2011 року. «Але  ефективність роботи апробована у багатьох регіонах, – каже Вікторія Слюсаренко.- Громадськість активно підключається до реформування системи управління. Рівень довіри до рішень, які приймаються органами місцевого самоврядування і широкими верствами населення, є надзвичайно високим. Крім того громадські ради володіють вагомим ресурсом, залучаючи до співпраці справді висококваліфікованих фахівців. Відповідно підвищується рівень свідомості населення».
Як розповіла Анастасія Бачинська, у лютому цього року Ужгородська міська рада дала доручення підготувати проект положення про Громадську раду, над яким працювали близько 20 осіб від громадськості, а також з юридичного відділу міськради. У березні проект положення було оприлюднено. Вже післязавтра, 11 квітня, на черговій сесії проект рішення про затвердження положення про Громадську раду буде поставлено на голосування. Активісти, ініціатори створення громадської ради закликають усіх зацікавлених представників громадськості прийти на сесію і  підтримати депутатів, щоб вони таки проголосували за положення.
Олександр Пересоляк розповів, що процедуру створення громадської ради в Ужгороді проходили нелегко. «Це були палкі дискусії між представниками міської ради, юристами. Близько місяця ми активно працювали, підготували положення. Всі, хто хотів, приєдналися. Навіть деякі депутати, сказали –« Прийдемо на сесію виключно для того, щоб проголосувати за це питання». Хоча  були і ті, хто зайняв деструктивну позицію і гальмують остаточне вирішення питання».
Олександр Доктор, депутат міської ради сказав: «Громадська рада повинна бути в Ужгороді. Я не розумію позицію тих, хто висловлюються проти і налаштовують колег не голосувати за це питання. Нарешті в Ужгороді буде контроль громадськості. Ми нарешті позбудемося пагубних впливів тих чи інших рішень на життєдіяльність влади. Ніхто не казатиме, що якесь питання не обговорили з громадськістю».
За словами керуючого справами Ужгородського міськвиконкому, Олександра Волосянського, він три роки поспіль постійно займався громадською роботою і бачив необхідність у створення ГР. «Нарешті ми дістали таку можливість, – каже Олександр Волосянський. –  Також на цю сесію буде винесено проекти рішення про громадські слухання та громадські ініціативи. Адже раніше 55 тисяч підписів, щоб зібрання громадські слухання стосовно будь-якого питання або апелювати через депутатів.  За новим проектом рішення, достатньо буде зібрати 50 підписів зібрати і відповідний проект винесеться на сесію».
Активіст Василь Попович зауважив, що робота Громадської ради консолідує всіх активістів, будуть збиратися всі необхідні думки, чи рішення депутатів відповідають інтересам громади чи ні. Олег Пагулич розповів, щоб популяризувати ідею Громадської ради вони з колегами створили проморолик, де знялися різні представники громадськості: і вчителі, і викладачі, лікарі та інші.
Анастасія Бачинська також додала, що ініціативній групі було дивно, що деякі депутати зустріли «у штики»  ідею створення ГР. «Бо рішення Громадської ради не є обов’язкові. Депутати повинні враховувати висновки ГР і або прийняти, або вмотивовано відкинути.  Таким чином забезпечується ефективний діалог між громадою та депутатами. У когось склалося хибне враження про правову природу створення громадської ради. Не всі депутати готові до прозорості», – каже Анастасія Бачинська.
Після затвердження положення, ініціативна група має зібратися і розробити документ про час місце проведення зборів. У мешканців Ужгорода буде 20 днів на подачу документів: 1 людина від НДО, може також подаватися окремо і громадські активісти, якщо зберуть 10 підписів людей,  які можуть рекомендувати кандидата. Ініціативна група вивчатиме отримані документи 10 днів, через місяць будуть проведені установчі збори, які регулюватимуть кількість учасників ГР. Активісти кажуть, що ГР при Ужгородській міськраді орієнтовано може нараховувати від 40 до 80 осіб.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *