Чопські митники не дозволили ввезти на Закарпаття психотропний препарат

таблеткиНа ділянці «Митний зал» митного поста «Чоп-залізничний» під час здійснення митного контролю ручної поклажі громадянки Угорщини, яка слідувала з Угорщини в Україну виявлено не вказані в митній декларації та не заявлені при усному опитуванні 140 пігулок медичного препарату «Xanax».

Медпрепарат митники знайшли з іншими ліками в дорожній валізі серед особистих речей угорки. Доступ до виявленого медичного препарату нічим не утруднювався.

Пігулки «Xanax», які знайшли митники містять по 0,25 мг діючої речовини «alprazolam». Згідно з законодавством України, цей медпрепарат входить до переліку товарів, на які встановлено обмеження щодо переміщення через митний кордон України, а також він відноситься до таких ліків, що містять психотропні речовини. Тож щоб «Xanax» перевозити, ввозити, вивозити чи мати право на транзит, необхідний дозвіл.

Хоч в своєму поясненні громадянка роз’яснила, що «Xanax» її знайома за рецептом лікаря придбала в аптеці, а вона переміщувала його для хворої матері, однак на момент перетину митного кордону України у громадянки Угорщини були відсутні будь-які дозвільні документи на його переміщення.

Таким чином, угорка, по-перше, не заявила митному органу точні відомості про переміщувані через митний кордон предмети, які підлягають обов’язковому декларуванню та обмежені до переміщення через митний кордон України, а по-друге, не мала дозвільних документів ввезення медпрепарату «Xanax».

Наразі безпосередні предмети порушення митних правил вилучено, а щодо громадянки складено протокол.

 Інформаційно-комунікаційний відділ Головного управління Міндоходів у Закарпатській області 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *