Чому занепала освіта Закарпаття

У п’ятницю, 18 липня, о 12.00 в Ужгородському прес-клубі відбудеться прес-конференція на тему: «Відкритий лист випускників закарпатських шкіл до регіональної влади».

Детальніше про цілі звернення та власне бачення проблеми розкажуть підписанти відкритого листа:

– Степан Поп, професор, декан географічного факультету УжНУ;

–  Сергій Федака, професор УжНУ;

–  Володимир Мерцин, керівник  видавничого проекту «Закарпаття автентичне».

 

Результати Зовнішнього незалежного опитування (ЗНО) в 2013 показали, що Закарпаття є «лідером» серед регіонів України за кількістю випускників шкіл(в % від загальної кількості абітурієнтів, що прийняли участь в ЗНО), які не змогли набрати мінімальні 124 бали, що необхідні для участі в конкурсному відборі при вступі до вищих навчальних закладів України. Так, із математики, української  мови, історії України, біології, хімії, німецької мови  у випускників  закарпатських шкіл найвищий відсоток абітурієнтів, які не набрали 124 бали. Та і з усіх інших предметів показники закарпатців гірші за загальнодержавні. Тобто, Закарпаття має загалом «лідерство» в Україні за кількістю випускників, які провалили ЗНО.

Відомі науковці, митці, представники громадськості, випускники закарпатських шкіл минулих років,  звернулись у відкритому листі до обласної влади з пропозицією фахово проаналізувати результати ЗНО в Закарпатській області.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *