Чому уник відповідальності закарпатський директор санаторію з вини якого отруїлося 65 дітей?

Чому уник відповідальності закарпатський директор санаторію з вини якого отруїлося 65 дітей?

«Перлина Карпат» та її директор Степан Сікора скандально прославилася на всю Україну в червні 2009 року, коли 65 дітей зі столиці, які перебували там на відпочинку, захворіли на сальмонельоз.

Перевірка санітарною та іншими службами встановила, що заклад експлуатувався з грубими порушеннями, — дітям подавали до столу прострочені продукти, а їжу готували в антисанітарних умовах: збудники сальмонели та стафілококу виявили як у самому харчоблоці, так і в його працівників. Крім того, з’ясувалося, що санаторій взагалі не мав права приймати на оздоровлення дітей: для цього не було відповідної ліцензії. Скандал із масовим отруєнням примусив повернутися до питання власності «Перлини Карпат», яке виникло кілька років тому і є черговим прикладом нездорового потягу родини Балог до рекреаційних об’єктів області.

У радянські часи санаторій збудували на кошти місцевого колгоспу, а після його розпаду «батьки області», звісно, не могли оминути увагою привабливий комплекс споруд, розміщений у мальовничому місці за кілька кілометрів від Мукачевого.

У серпні нинішнього року в матеріалі «Комуналізація профспілок» «ДТ» розповідало про унікальне, як для України, рішення Закарпатської обласної ради: всі санаторії й турбази, що належать «Укрпрофоздоровниці», одним махом було переведено в комунальну власність області задля, як написано в рішенні, «сталого розвитку Закарпаття».

Приблизно такі ж дії було проведено й стосовно «Перлини Карпат». З тією різницею, що забрати її у свою власність ще в 2002 р. намагалася Мукачівська районна рада. Політична кон’юнктура в області була тоді не на користь Балог, тому це рішення скасував суд. Однак після помаранчевої революції ситуація кардинально змінилася, і спроби прибрати до рук «Перлину Карпат» поновилися.

У травні 2006 р. Чинадіївська селищна рада, на території якої розміщений санаторій і яка навіть свої об’єкти утримує за рахунок дотації, в односторонньому порядку визнає санаторій безгосподарним і забирає у свою власність. Після чого, не маючи поняття, що робити з величезним комплексом, звертається до обласної ради з проханням узяти санаторій у своє тимчасове управління.

Обласна рада погоджується й призначає директором санаторію близьку до Балоги людину — Степана Сікору, що жодним чином не причетний до санаторно-лікувальної справи. Рішення про комуналізацію «Перлини Карпат» було оскаржене в суді колективним підприємством «Санаторій «Перлина Карпат» (правонаступником колишньої колгоспної оздоровниці) та Фондом держмайна України, однак обласна рада не перестала керувати санаторієм.

Про те, що комуналізація «Перлини», проведена, до того ж, із грубими порушеннями закону, — це крок до приватизації санаторію Балогами за символічну ціну з подальшим перепродажем, неодноразово заявляв нардеп Геннадій Москаль. Обласна влада це категорично заперечувала, називаючи такі заяви піаром. Буквально за кілька тижнів до масового отруєння, у травні нинішнього року, колектив «Перлини» звернувся до Г.Москаля з листом, де скаржився, що С.Сікора створив у ввіреному йому закладі нестерпні умови праці, і попросив посприяти поставити керівником «Перлини» «нормальну людину».

В обласне ГУМВС було скеровано депутатське звернення, служба по боротьбі з економічними злочинами взялася за перевірку закладу, і її результати дали підстави Г.Москалю одразу після масового отруєння заявити, що дітей у санаторії годували простроченими продуктами, які централізовано завозилися сюди з торговельної мережі «Барва» (належить родині Балог).

Скандал із отруєнням дітей отримав величезний резонанс, приписом головного санітарного лікаря області санаторій закрили, а директора довелося звільнити. Обласна рада дозволила піти С.Сікорі тихо й мирно — за власним бажанням.

Пропозиції заслухати його звіт і звільнити з негативних мотивів більшістю підтримані не були. Виконувачем обов’язків директора призначили заступника мера Мукачевого Олександра Галая, що, як і його попередник, також жодним чином не причетний до санаторно-лікувальної справи, однак є цілком своєю людиною в Мукачевому.

Володимир Мартин “ДТ”

P.S. Виявилося, що в Україні жадібному скнарі можна економити на здоров’ї малих дітей і труїти їх. Ніякої відповідальності в цій країні він не понесе бо в обоймі злочинного клану

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *