Категорії Новини

Чому через Ковача «нагинають» ужгородських освітян?

Власне, те, що провладні партії зазвичай на кожних виборах потужно використовують адмінресурс – ні для кого не новина. Однак ситуація, котра склалася останніми роками в освітянській сфері Ужгорода, більше нагадує утопічністю та нереальністю Камбоджу часів генерала Полпота, бо ж навіть ненависний багатьом Гітлер надавав освіті арійської раси величезну вагу.

Для початку варто, мабуть, пригадати період, коли до керма міста вкотре став Віктор Погорєлов. Нині мало хто знає, що два роки тому, після перемоги, нова влада провела «люстрацію» керівників освітніх закладів міста. За словами директорів-освітян,  ситуація виглядала наступним чином: директорів шкіл по черзі викликали в один із кабінетів міськради, де 12 чоловік, включаючи мера, заступників, секретаря, начальника управління освіти, поволі гортаючи особові справи, вели із ними неквапливу бесіду на тему подальшої їхньої  роботи. В результаті цієї «співбесіди» шість директорів шкіл та НВК і дитсадків Ужгорода позбулися посад. А інших попередили про перспективи «подальшої плідної співпраці».

Цьогоріч, перед початком передвиборчої кампанії, за інформацією одного із директорів шкіл, який зі зрозумілих причин не хотів би бути названим, в переддень 1 вересня всіх, в усній, звичайно, формі, попередили, що на святкові лінійки можуть прийти та виступити тільки члени провладної Партії Регіонів або ж їхній кандидат по виборчому округу №68 Василь Ковач. Приблизно така ж ситуація сталася на святкуванні Дня вчителя, котрий проводився у ПАДІЮНі і на котрий прийшли тільки Василь Ковач, губернатор та мерія – інших під загрозою звільнення трудового колективу в палац просто не допустили.

Особливо цинічно виглядало запрошення Василя Ковача поїхати та відсвяткувати День учителя в належному йому ресторан-готелі «Дует». На окремі відмовки на кшталт того, що директори воліли б відсвяткувати свято із колективом, нинішній очільник освіти Мар’ян Комарницький повідомив, що той, хто не поїде – ідеологічний ворог, відтак уже може писати заяву на звільнення. І що мали робити педагоги?

Особливого цинізму ситуація досягла під час виборчої кампанії. За усною (а як же інакше?) вказівкою мерії та управління освіти міста педагогічні колективи мусять проводити «зустрічі кандидатів у нардепи із виборцями» в школах – причому мова тільки про єдиного кандидата – Василя Ковача. Ці зустрічі таки проводяться, попри заборону, визначену законодавством. Мало того – директорів примушують збирати на такі зустрічі і батьківські комітети шкіл та дошкільних закладів, що вже є не тільки грубим порушенням  закону, але й елементарною зневагою до носіїв ідей Макаренка та Сухомлинського та до тих же батьків.

Окрім того, виявилося, що таке свавілля та нехтування як законом, так і елементарною етикою, відбувається завдяки та потуранню голови освітянських профспілок міста Л.Попович – саме вона сьогодні є довіреною особою кандидата у народні депутати В.Ковача у нашому окрузі, причому провадить свою роботу у робочий час і навіть не подумала взяти під неї відпустку.  Цікаво, що це людина, котра втрималася на своїй посаді вже третю чи четверту каденцію. Саме вона свого часу, без вказівки тодішнього начальника відділу освіти м.Ужгород влаштувала «профспілковий мітинг» під час візиту Литвина до нашого міста. Саме її донька, перебуваючи на посаді заступника начальника відділу кадрів міської освіти (та за підтримки свого начальника – М.Комарницького) і представила на розгляд Погорєлову та команді особові справи директорів освітянських закладів. І саме вона, домовляючись про пільгові путівки на літній відпочинок для вчителів, організовує його так, що педагоги змушені оплачувати по 160-180 гривень за добу за перебування в Затоці, живуть у спортзалі місцевої школи, а вона сама,  п.Комарницький та члени їхніх родини живуть безкоштовно та у комфортних умовах. Хоча, зрештою, що ж тут дивного – в переддень виборчих перегонів Мар’ян Несторович забув про свою колишню приналежність до ПНЕРУ і вступив до Партії Регіонів…

…Нині ж директори, перебуваючи під постійним Дамокловим мечем звільнення, із жахом чекають дзвінка із відділу освіти про те, що завтра їм необхідно влаштувати «чергову зустріч із виборцями», себто, з вчителями, єдино правильного кандидата Василя Ковача і, ховаючи очі, пояснюють носіям мудрого та прекрасного необхідність присутності на ній…

Лана Морська

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *