Чеського читача здивувала відсутність комп’ютерів у закарпатській бібліотеці

бібліотекаПід час літніх канікул в  бібліотеку філію № 23 села Колодне записався читач Павло Папірник з Чехії. Юний книголюб дуже здивувався, що в закладі нема ні комп’ютера, ні Інтернету.

З подібними зауваженнями до завідуючої  бібліотекою Марії Немеш часто звертаються відвідувачі, які б, звісно,  охочіше приходили в бібліотеку,  при наявності тут комп’ютера. Це б  допомагало і  в роботі, – впевнена бібліотекар.
На сьогодні ж доводиться заохочувати до читання за допомогою  бесід,  зустрічей, проведенням інших заходів. Якщо школярі та студенти ходять у сільську бібліотеку  охоче, то представники середнього віку і старші люди – значно менше, ніж колись. А порівнювати Марія Петрівна може, бо пропрацювала у бібліотеці більше 35 років. І згадує такі часи, коли, щоб прочитати якусь цікаву книгу до неї записувалися в чергу. Тепер через масову доступність  комунікацій, звісно, картина  інша.
Однак це не означає,  що населення зовсім охололо до читання. Якщо у фонд, якого на сьогодні налічується більше 8 тисяч,  поступають нові цікаві книги, то за ними приходять книголюби. Загалом,  на сьогодні сільська бібліотека займається більше просвітницькою діяльністю. Тут зібрані унікальні тематичні матеріали з краєзнавства, історії рідного села та його людей. Час від часу  бібліотекар організовує зустрічі з односельцями – неординарними особистостями, на які запрошує актив села та школярів. На території Колодного знаходиться унікальна дерев’яна церква, тож це теж цікава тема для проведення різного роду заходів із залученням відвідувачів бібліотеки.
А осучаснення бібліотеки повинно повернути їй масового читача.

Любов Немеш

tyachivnews.in.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.