Черговий номер вісника «Культурологічні джерела» побачив світ на Закарпатті

Черговий номер вісника «Культурологічні джерела» побачив світ на Закарпатті

Днями побачив світ черговий номер щоквартального вісника «Культурологічні джерела», який ось уже вісімнадцятий рік поспіль готує Обласний організаційно-методичний центр культури.

Журнал – тематично багатий і змістовний, пропонує статті 26 авторів про культурно-мистецьке життя нашого краю, творчі колективи, працівників культури та відомих представників мистецької сфери.

Уперше в часописі представлені статті доктора філософії з мистецтвознавства Василя Неволова, заслужених журналістів України Тетяни Літераті й Василя Пилипчинця, письменників Лідії Ходанич-Повх та Василя Греби. Розлогий нарис про творчість ужгородського подружжя Ольги та Геннадія Донецьких запропонувала Людмила Орос; статтю про видатного кераміста В’ячеслава Віньковського із міста Ужгород – Світлана Пругло; а про відому поетесу Маріанну Салай-Пак з Ужгородщини – Іван Хланта. Читачі також знайдуть ґрунтовні публікації Тетяни Сологуб-Коцан, Ганни Макаренко, Олександра Гавроша, Василя Бедзіра, Юрія Шимона та інших талановитих і знаних авторів, відомих далеко за межами України.

Заслуговує на увагу матеріал «Вишиванки в Ужгородському скансені: від традицій до сучасних форм популяризації» Василя Коцана. Автор знайомить з історією побутування народного одягу різних етнографічних груп українців Закарпаття, розповідає про техніку і технологію вишивки, розкриває значення знаків-символів, що використовуються в її оздобленні.

У номері опубліковано підсумки ХІV обласного дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва «Легенди Карпат» та ХVІІІ обласного конкурсу українського художнього слова імені Івана Ірлявського «Моя весна». Також представлено лауреатів обласних премій у галузі культури і мистецтва за 2019 рік.

Не залишилися поза увагою авторів і різні культурно-мистецькі акції, що відбулися на теренах нашого краю. Сподіваємось, що кожен шанувальник народного мистецтва Закарпаття знайде для себе матеріал для душі.

Переглянути другий випуск щоквартальника «Культурологічні джерела» за 2020 рік можна за посиланням: https://zakfolkcenter.info/load/kulturolohichni-dzherela-2020-2

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *