Через витік газу на Берегівщині понад 720 будинків залишилися без газопостачання

Через витік газу на Берегівщині понад 720 будинків залишилися без газопостачання

Сьогодні фахівці АТ «Закарпатгаз» терміново припинили газопостачання для споживачів газу у селах Велика Бийгань та Мала Бийгань. Усього без газу — 721 приватний будинок та 3 об’єкти непобутового сектора.

За словами начальника Мукачівського відділення АТ «Закарпатгаз» Віктора Іванова, ремонтні роботи є не плановими, а екстреними: виявлено витік газу, що є небезпекою для споживачів.

«Рішення про здійснення аварійно-ремонтних робіт у такому випадку приймається одразу. Наша задача — не тільки надати споживачам доступ до блакитного палива, але й забезпечити їм повну безпеку. Саме тому аварійна служба працює 24/7», — пояснив він.

Оскільки газопровід є підземним, до виконання робіт залучають більшу ніж зазвичай кількість працівників, а також спеціальну техніку. Роботи з ліквідації аварійної ситуації завершать у найкоротші терміни, однак потрібен час на проведення низки супутніх робіт.

«Нам потрібен час на те, щоб перекрити крани на газопроводах-вводах до кожної хати, потім, провівши ремонтні роботи, наповнити систему та перевірити її на герметичність. Після — обійти кожне домоволодіння, перевірити відповідність системи газопостачання проектній та виконавчо-технічній документації, наявність та працездатність засобів безпеки, наявні газоспоживаючі прилади, наявність тяги у димовентиляційних каналах та їх стан, перевірити систему газопостачання на відсутність витоків газу, а також провести інструктаж з безпечного використання газу в побуті. Лише після цього відкрити крани і відновити газопостачання. Все це робиться для безпеки споживачів», – пояснив Віктор Іванов.

Тож, газопостачання всім споживачам буде відновлюватись поступово та послідовно. Завершити всі роботи планують у п’ятницю, 27 січня.

Самих же споживачів газовики просять перекрити крани перед газоспоживаючим обладнанням у приміщеннях. Також наголошують: допускати працівників АТ «Закарпатгаз» у помешкання для здійснення всіх необхідних робіт.

Споживачі не сплачуватимуть за ці роботи, адже кошти на їх виконання йдуть з оплати за послугу з розподілу (доставки) газу, повідомили у пресслужбі АТ «Закарпатгаз».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *