Через місяць ужгородці платитимуть за воду ще більше

вода-тарифНещодавно ідбулося засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на якому було попередньо затверджено тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення для КП «Водоканал м. Ужгорода»10,18 грн./куб.м води та 5,24 грн./куб.м стоків, разом – 15,42 грн./куб.м, та тарифи на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) – 10,80 грн./куб.м води та 5,72 грн./куб.м стоків, разом – 16,52 грн./куб.м.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, є органом державного регулювання у сфері комунальних послуг, згідно із Законом України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» та Указом Президента № 715/2014 від 10.09.2014 р. Проект структури тарифів оприлюднено на сайті Національної комісії регулювання електроенергетика та комунальних послуг: http://www.nerc.gov.ua».

Підвищення тарифів КП «Водоканал м. Ужгорода» на централізоване водопостачання та водовідведення (ЦВВ) пов’язано з постійним зростанням вартості складових (витрат) економічно обґрунтованої собівартості даних послуг, які і формують структуру даних тарифів. В умовах постійного зростання складових тарифів, зокрема вартості електричної енергії, паливно-енергетичних та інших матеріальних ресурсів, податків, мінімальної заробітної плати, упродовж останніх років виникає невідповідність діючих тарифів фактичним витратам з виробництва та надання послуг з ЦВВ. Це негативно впливає на ефективність діяльності підприємства, своєчасність і якість ремонту та експлуатації систем централізованого водопостачання та водовідведення та якість надання послуг споживачам.

Статтею 10 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» передбачено, що тарифи на комунальні послуги суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання на суміжних ринках повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обґрунтованих планованих витрат на їх виробництво з урахуванням планованого прибутку. Встановлення тарифів на комунальні послуги, нижчих за розмір економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво, без відповідного відшкодування не допускається.

Таким чином, приведення тарифів на ЦВВ до економічно обґрунтованого рівня є необхідним заходом для належного функціонування підприємства.

За попередньою інформацією, нові тарифи будуть введені з 1 серпня.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *