Чехія вишле ще 60 російських дипломатів

Чехія вишле ще 60 російських дипломатів

Чеська Республіка продовжила висилку російських дипломатів після публікації інформації про причетність Головного розвідувального управління (ГРУ) до вибухів на складах боєприпасів у Врбетицях у 2014 році.

Ультиматум висунутий головою МЗС Чехіх Якубом Кулханеком для росіян закінчився о 12.00 22 квітня 2021 року.

Чеська дипломатія вимагала від Росії на повернення всіх 20 чеських дипломатів, висланих з Москви, інакше Чехія виселить чергових співробітників  російського посольства в Празі. Міністр закордонних справ Якуб Кулханек  заявив, що близько 60 працівників посольства Росії будуть  вислані.

Про це повідомляють  Novinky.

Прес-секретар російської дипломатії Марія Захарова заявила в середу, що остаточний тон стосовно Росії є неприйнятним. Міністерство закордонних справ Росії викликало посла Чехії Витеслава Півовки о 15:00 за центральноєвропейським часом.

Міністр Якуб Кулханек ознайомив союзників з НАТО “з детальними доказами причетності російських агентів ГРУ до вибуху у Врбетицях”, подякувавши за їх солідарність та попросив подальшої підтримки.

“Усі союзники з НАТО засудили поведінку Росії щодо Чехії та підтримали її у вжитих до цього часу кроках. Це підтверджується тим фактом, що у випадку кризи Чехія має союзників, на яких вона може покластися “, – заявив  Кулханек.

 


Через вибухи у Врбетице Чехія спочатку депортувала 18 співробітників російського посольства, котрі  були співробітниками російських спецслужб. Росія у відповідь вислала 20 чеських дипломатів, значною мірою паралізуючи роботу чеського посольства в Москві.

Чеська дипломатія вимагала, щоб Росія зробила свій крок назад до обіду в четвер і за наявною інформацією, цього не сталося.

За словами Міністра закордонних справ ЧСР Якуба Кулханека , близько 60 людей повинні залишити празьке посольство. Про це міністр заявив в інтерв’ю Lidové noviny.

Чеська Республіка вирішила зменшити кількість співробітників посольства Російської Федерації в Празі, щоб відповідати поточній ситуації в посольстві Чехії в Москві.

За словами Міністра закордонних справ ЧР, обмеження кількості дипломатів у таких випадках є стандартним кроком. Росія має до кінця травня відкликати своїх дипломатів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.