Cепаратиста Сверловича засуджено до 6 років ув’язнення за заклики до відокремлення Закарпаття та спалення прапора України

Cепаратиста Сверловича засуджено до 6 років ув’язнення за заклики до відокремлення Закарпаття та спалення прапора України

Суд визнав уродженця Ужгородщини винним у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, розпалюванні національної ворожнечі та вчиненні публічної наруги над Державним Прапором України (ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 338 КК України).

Його засуджено до 6 років позбавлення волі із конфіскацією майна.

Йдеться про одіозного Владислава Сверловича, який раніше вже був засуджений в Ужгороді до умовного терміну покарання за публічні заклики до повалення конституційного ладу та захоплення державної влади.

У 2014 році він втік від правосуддя у Словаччину, звідки у 2016-му переїхав до Росії. Там, відчувши себе у “безпеці”, Сверлович на власній сторінці у соцмережі почав розповсюджувати матеріали із закликами до відокремлення Закарпатської області від України.

Сепаратист, від імені так званої “Русинської народної армії”, також розповсюдив у Інтернеті відеоролик із публічною наругою над Державним Прапором України.

Прокурор у судовому засіданні довела, що обвинувачений дестабілізував ситуацію в області, закликаючи до відокремлення Закарпаття та створення натомість незаконного державного утворення «Республіка Подкарпатская Русь». Відеозвернення такого змісту чоловік поширював в одній із соціальних мереж, звертаючись нібито від імені командування «русинской народной армии».

Крім того, чоловік публічно виступав із закликами до виведення силових структур із Закарпаття та виплати відшкодування мешканцям псевдореспубліки. Також закарпатець розмістив у соцмережах і відеоролик, де публічно спалив прапор України, демонструючи явну неповагу до державних символів.

Досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Закарпатській області. Судовий розгляд здійснювався у порядку спеціального судового провадження, за відсутності обвинуваченого. У 2014 році він виїхав на територію рф, звідки вів свою підривну діяльність. До цього чоловік вже притягувався до кримінальної відповідальності за злочин проти основ національної безпеки.

Вступ вироку в законну силу очікується, повідомляє пресслужба прокуратури Закарпатської області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.