Будівельний фаворит місцевої влади Ужгорода отримує підряди на сотні мільйонів гривень

Будівельний фаворит місцевої влади Ужгорода отримує підряди на сотні мільйонів гривень

Розпочаток робіт на багатьох дорожніх артеріях міста було обнадіяв містян на позитивні зміни у благоустрої Ужгорода. Однак розриті дороги та зняті бордюри і бруківка – завмерли без будь-яких змін, а завершені ремонти виконані не якісно.

Серед найгучніших скандалів – реконструкція площ Г. Кірпи, Поштової та Шандора Петефі, капремонт вулиць Капушанської, Шумної, Підградської, Заньковецької, Можайського, тощо.

За кожним замовленим Департаментом міського господарства Ужгородської міської ради підрядом – мільйони гривень податків ужгородців.

Проглядаючи ланцюг з халантного відношення до виконання робіт на найдорожчих підрядах міста, можна відслідкувати тендецію з обранням переможців багатомільйонних тендерів. Сотні мільйонів гривень з бюджету міста отримують буквально декілька виконавців, які, разом з керманичами міста, винні у реальному стані справ.

Сьогодні поговоримо про одну з таких фірм.

ТОВ “КБК” – улюблений підрядник Ужгородської влади
Зареєстроване в м. Київ, Товариство з обмеженою відповідальністю “КБК” – фаворит місцевої влади. Підприємство унікальне, адже виконує майже всі види ремонтних робіт – від заміни підземних комунікацій до мощення ФЕМ-плитки, викладання бруківки та ремонту дорожнього покриття.

Ужгородцям навряд відомо, але майже всі серйозні підряди виграє саме ця фірма. Згідно з офіційними даними у відкритих реєстрах, в Закарпатській області ТОВ “КБК” вже виграло тендерів на понад 130 мільйонів гривень!

Переважно фірма отримує замовлення від міста Ужгород.

Завдяки “сірим” схемам місцевої влади, безліч підрядів фірма отримала в обхід тендерних процедур. Взагалом, за нашою інформацією, тільки в 2017 році ТОВ КБК отримало понад 200 млн гривень бюджетних перерахувань.

Читайте також: “Золотий підрядник” Ужгородської мерії ніяк не завершить ремонт вул. Можайського

Згадуване ТОВ знаходиться під пильним оком правоохоронців, адже отримавши безліч багатомільйонних замовлень, підприємство не “вписується” в зазначені у договорах терміни, а виканані фірмою роботи – бажають кращої якості.

У судовому реєстрі, щодо ТОВ “КБК” внесено 42 судових рішення.

Наразі відносно підприємства відкрито 5 кримінальних проваджень, 2 з яких – в м. Ужгород.

Працівники Служби безпеки України в Закарпатській області встановили факт змови між працівниками Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради (далі – Департемент) та службовими особами ТОВ “КБК” у період 2015-2016 р. під час ремонту площі Петефі, які завдали матеріальних збитків міському бюджету на суму 2 мільйони 471 тисячу 454 грн., а також шляхом зловживання службовим становищем вкрали 963 тисячі 824 грн.

 

Читайте також: Вулиця Грибоєдова – черговий кошмар ужгородських водіїв

В згадуваному кримінальному провадженні, слідчий майор СБУ Пшеничний І.І. також встановив, що в 2016 році працівники Департаменту та ТОВ “КБК” заволоділи бюджетними коштами у розмірі 502 тисячі 212 грн під час виконання робіт на вулиці Підградській.

За наявними даними, фактично оплачені за договором роботи виконані не були.

В подальшому, а саме 30.10.2017, з метою приховування факту невиконання у грудні 2016 року робіт з капітального ремонту вулиці Підградської, Департамент уклав ідентичний договір з ТОВ “КБК” на суму 937 тисячі 608 грн. Це доводить незаконнне заволодіння службовими особами фірми коштами в сумі 502 тисячі 212 грн.

Пізніше місцева влада провернула чергову оборудку за участі ТОВ “КБК”. Департамент міського господарства уклав договір з мукачівською ТОВ “Будівельна компанія Капітальна” на виконання робіт з капремонту тротуарів пл. Поштова у м. Ужгород, вартістю 1 мільйон 573 тисячі гривні.

В рамках виконання договору Департамент перерахував фірмі 699 тисячі 442 гривні.

А вже через сім місяців, без проведення відкритих торгів, місцева влада уклала прямий договір з ТОВ “КБК” на виконання ідентичних робіт по площі Поштовій, на підставі якого протягом листопада-грудня 2017 року фірма отримала 875 тисяч 406 гривень. Таким чином через навмисну халантність керманичів міста бюджет Ужгорода зазнав збитків у сумі 699 тисяч 442 грн.

Спіймали ТОВ “КБК” і на тому, що в договорі між фірмою та Департаментом міського господарства зазначено менші суми, аніж в системі Prozorro. Таким чином, вартість договорів часто не відповідає звіту про закупівлю і створює умови для безпідставного отримання з бюджету товариством коштів.

Це далеко не повний перелік зловживань слубових осіб фаворита місцевої влади Ужгорода.

Не зважаючи на це, згадувана фірма продовжує отримувати багатомільйонні замовлення на ремонтні роботи в Ужгороді.

Отже, фірма, якій протягом року довіряють десятки ремонтних підрядів, перекопує пів міста, не доводячи до кінця майже жоден серйозний капремонт.

При цьому, службові особи ТОВ беруть участь у “сірих” схемах з освоєнням коштів місцевого бюджету, ділячи незаконно привласнені гроші з керманичами міста, і як результат: Ужгород – місто руїн.

Варто припускати, що така любов з боку місцевої влади у вигляді робіт на сотні мільйонів гривень – не залишається без 20%-х відкатів подяки керманичам Ужгорода.

Така безпрецендентна халантність ужгородських “господарників” не залишилася непоміченою і з боку органів прокуратури.

В ході аналізу інформації в ЗМІ, та співставлення її з реальним станом речей, працівниками прокуратури Закарпатської області було відкрито кримінальне провадження, щодо службових осіб Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради з приводу згадуваних капремонтів ряду доріг в м. Ужгород. Про це прес-служба відомства повідомила 18 травня 2018 року.

Підсумовуючи викладене, напрошується єдиний висновок – в Ужгороді не місце кричущій корупції та аферистам-ремонтникам зі службовими особами з числа працівників міської ради, які умисно нищать наше місто за наші ж кошти.

Закарпатський інсайдер

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.