Батьки полеглого пілота, закарпатця Андрія Люташина, придбали для військових дрон

Батьки полеглого пілота, закарпатця Андрія Люташина, придбали для військових дрон

Дрон, який назвали позивним майора Андрій Люташина, відтепер у небі допомагає українським захисникам на фронті.

Як зазначають в Мукачівській міськраді, батьки полеглого Героя Андрія Люташина назвали дрон, що придбали для військових, позивним сина “Лютік”. Через волонтерів літальний апарат передали бійцям на передову.

«Душа мого Андрюшки літатиме. Нехай він допоможе захисникам нищити ворогів», — сказала мама Героя Людмила Люташина.

Андрій Люташин був учасником групи пілотів”Привиди Києва” та ціною власного життя зупинив окупантів на підступах до столиці.

Андрій Олександрович Люташин (15 листопада 1974 — 8 березня 2022) — майор Збройних сил України,  Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка»

24 лютого 2022 року, ризикуючи власним життям, здійснив виведення літака МіГ-29 з-під авіаційного ракетного удару. Він брав участь у груповому бою, під час якого вдалося не допустити завдання ударів з повітря та був знищений ворожий літак Су-30. У березні Андрій Люташин брав участь у авіаційній підтримці підрозділів Сухопутних військ ЗСУ в боях на підступах до Києва. Маневруючи в зоні ураження ППО противника, майор ракетним ударом знищив три БМП окупантів. Після цього його літак 8 березня 2022 року був обстріляний ворожими ракетами та збитий, льотчик не встиг катапультуватися й загинув. Але, виконавши завдання, Андрій Люташин зупинив просування противника до столиці України.

Поховали 47-річного майора Андрія Люташина на Алеї Слави в рідному місті — Мукачеві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *