Археологи показали, що вдалося знайти під час розкопок в замку “Паланок” у Мукачеві ( ВІДЕО)

Востаннє подібні археологічні розкопки на території замку проводили майже 40 років тому. Цього разу роботи проводив археолог, кандидат історичних наук та директор археологічного музею УжНУ Володимир Мойжес разом з працівниками замку та півсотнею волонтерів

Розкопки на території мукачівського замку стартували у 2019-го році біля північної стіни східного бастіону. У радянські часи цю територію навмисно засипали. На розкопку пішло чимало часу й зусиль, але як виявилось не дарма: під триметровим шаром ґрунту та будівельного сміття археологи натрапили на невідому споруду з купольною стелею.

Приміщення розкопали й взялися досліджувати. Під час робіт знайшли купу ґудзиків, що належали військовим чехословацької, угорської та німецької армій, люльки тютюну, угорську монету 19-20 століття та чималу кількість гільз та куль Першої Світової війни.

Саме приміщенні виявилося практично неушкодженим: стіни будови були зроблені з ламаного каменю, місцями домуровані цеглою. Купол повністю змурований з цегли. Проте, її функціональне призначення визначити було не просто. Зрештою, допомогли результати досліджень речовини, яку фахівці зібрали зі стін будівлі. Аналіз показав – споруду найімовірніше звели ще в середині 16-го століття. А завдяки співпраці з іноземними колегами, історики з’ясували – це замкове льодосховище, де колись зберігали продукти. В сучасному світі замість нього люди використовують звичайний холодильник. Використовувався він аж до початку 20 століття.

Історики кажуть – будівля унікальна, бо подібних у центральній Європі майже не залишилося. Після завершення усіх робіт, її планують облаштувати й відкрити для туристів.

Повідомляє – mukachevo.net

1 comment

Богдан says:

Гільзи патрона від манліхнра.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *