Антимонопольники рекомендують “Закарпаттяекоресурсам” припинити дискредитацію суб’єктів господарювання

антимонопольнийЗакарпатське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України рекомендувало обласному управлінню «Закарпаттяекоресурси» припинити дискредитацію суб’єктів господарювання.
Так, Управління проінформувало 82-х імпортерів про безпідставність та протиправність укладення договорів з надання послуг по організації збирання, заготівлі та утилізації використаної тари і пакувальних матеріалів підприємствами та організаціями області, які імпортують товари у тарі і пакувальних матеріалах з ТОВ «Трініті Еколоджі», ТОВ «Ековест», ТОВ «Вест Еко Груп», ФОП Повхан Я.І. та ТОВ «Укрресурси-2011».
Свою позицію Управління мотивувало порушеннями вимог постанови КМУ «Про впровадження системи збирання, заготівлі та утилізації відходів як вторинної сировини» та Порядку здійснення митного оформлення імпортних товарів у тарі і пакувальних матеріалах. Адже, Законом України «Про відходи» визначено обов’язок суб’єктів господарської діяльності передбачати при укладанні угод на поставку в Україну товарної продукції утилізацію чи вивезення з України використаних пакувальних матеріалів і тари.
Однак, відповідно до вимог чинного законодавства, підприємства-імпортери мають право самостійно організовувати приймання та утилізацію використаної тари (укладати угоди з відповідними організаціями) або звернутись за наданням послуг з організації такої роботи до ДП «Укрекоресурси».
Таким чином, дії Управління містять ознаки порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції у вигляді дискредитації суб’єктів господарювання шляхом поширення неправдивих відомостей, пов’язаних з їх діяльністю, які завдали або могли завдати шкоди їх діловій репутації.
В зв’язку з наведеним, Управлінню рекомендовано вжити заходи щодо усунення порушення. Для розгляду рекомендацій визначено 10-денний термін.
Рекомендації надані за результатами розгляду колективного звернення підприємців області.

Прес-служба Закарпатського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.