Аграрне керівництво держави відвідало Закарпаття (ФОТО)

лунченкоСьогодні, 5 травня, з робочим візитом до Закарпатської області прибув заступник міністра АПК України Андрій Дикун. З високопосадовцем зустрілися голова Закарпатської ОДА Валерій Лунченко, його перший заступник – Андрій Сербайло, а також місцеві аграрії.
На початку діалогу Андрій Дикун підкреслив, що Закарпаття для нього – найулюбленіший край для відпочинку. Він поінформував очільника краю, що мета його візиту – вивчити всі можливості сільськогосподарського комплексу Закарпаття, поспілкуватися із сільгоспвиробниками, почути їх проблемні питання з подальшим їх вирішенням. Першочерговий підхід нового керівництва міністерства АПК – це зробити Україну аграрною державою та налагодити контакт із бізнесом. Також надати фінансову підтримку від держави, насамперед пріоритетним галузям АПК. Відновити конкретні програми дотацій та субсидування, передбачити в бюджеті кошти на соціальний розвиток сіл.
Знаючи особливості нашого краю, чиновник зауважив, що на сьогодні пріоритетом  області  є розвиток садівництва, тваринництва та виноградарства.
Зі свого боку Валерій Лунченко поінформував заступника міністра про стан агропромислового сектору в Закарпатті. Зокрема, за основними видами економічної діяльності регіону частка АПК складає 15-20%. Питома вага рослинництва в загальному виробництві валової продукції сільського господарства за підсумками минулого року становила 49%, тваринництва – 51%.
Під час наради із керівниками сільськогосподарських та переробних підприємств, фермерських господарств Андрій Сербайло охарактеризував Закарпаття, як край, що перший дає врожай черешень, полуниці, капусти тощо, які вирощують приватні сільгоспвиробники. Але, на жаль, на сьогодні вони не мають повноцінного збуту. Також область має можливість займатися вівчарством та виробляти високоякісні сири. Але постає та ж сама проблема – більшість продукції ніде збувати. Не менш актуальним залишається питання – пустуючі землі колишніх радгоспів. Є державні програми, але нема коштів, аби підтримати розбудову фермерських господарств тощо.
Як поінформували фахівці департаменту АПК Закарпатської ОДА, на сьогодні площа сільськогосподарських угідь у всіх категоріях виробників складає 402,3 тис. га, з яких 10,6%  – у користуванні сільгосппідприємств, з них у фермерів 12,2 тис. га та 359,5 тис. га в особистих селянських господарствах.
Сільськогосподарську діяльність ведуть 1539 фермерських господарств понад 100 товарних сільгосппідприємств та близько 300 тис. особистих селянських господарств. У с/г підприємствах до рівня минулого року збільшено обсяги виробництва м’яса – 113,4%, чисельність поголів’я ВРХ становить 90,5 %,  корів – 99,0%, поголів’я свиней – 93,7%,  овець та кіз – 87,6%, птиці – 44,2%, виробництво молока – 86,9 % та  яєць – 71,7%.
Проблем із заготівлею матеріально-технічних ресурсів в області не має. Рівень матеріально-технічного забезпечення дозволяє провести комплекс весняно-польових робіт 2014 року в повному обсязі відповідно до прогнозу
В області у всіх категоріях господарств обліковується 13,5 тис. га плодово-ягідних насаджень, з яких у минулому році вироблено в межах  118,0 тис. тонн плодів та ягід. Внаслідок проведених аграрних реформ  понад 83 відсотки площ  плодових насаджень перейшло у власність до особистих селянських господарств. Стратегією розвитку виноградарства, садівництва та ягідництва  до 2015 року передбачено посадити нових садів за інтенсивними технологіями у межах 1 тис. гектарів
Також зазначалося, що важливою складовою в покращенні стану розвитку багаторічних насаджень є дія державної бюджетної програми «Закладання і нагляд за молодими садами, виноградниками та ягідниками», якою передбачено участь великих сільгосппідприємств так і невеликих фермерських господарств. За весь період дії цієї Програми у області посаджено 702 гектарів садів та 635 виноградників. Прогнозовані обсяги посадки у поточному році становлять – 140 га з яких весняну посадку здійснено на – 65 га.
Насамкінець, заступник міністра АПК запевнив присутніх, що міністерство найближчим часом анулює вимоги щодо кількості утримання голів на фермах, максимально зменшить кількість дозвільних документів в агропромисловому комплексі та перегляне вартість ліцензій для виноробів та реалізації їх продукції. «Адже півмільйона гривень на придбання даної ліцензії на сьогодні може дозволити собі хіба потужний винороб», – з розумінням висловився київський чиновник.
Міністерство АПК враховуватиме всі пропозиції, які надійшли від закарпатських аграріїв. Зокрема, кошти із загального фонду держбюджету потрібно спрямовувати на здешевлення кредитів, розвиток тваринництва, підтримку створення оптових ринків сільгосппродукції, підтримку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, на селекцію у тваринництві та селекцію у рослинництві, на здешевлення страхових платежів. Також потрібно врахувати відшкодовування вартості будівництва і реконструкції тваринницьких ферм, комплексів, а також вартість будівництва тепличних комплексів.
Управління інформаційної діяльності
та комунікацій з громадськістю ОДА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *