60 донорів долучилися до Всесвітнього тижневика здачі крові в Закарпатській станції переливання

60 донорів долучилися до Всесвітнього тижневика здачі крові в Закарпатській станції переливання

Про це розповіла заступниця директора закладу Мирослава Хрипак.

За її словами, розпочався тижневик 9 червня, триватиме до 15-го.

10 літрів за три роки здав ужгородець Любомир Геляс. Чоловік розповідає: вперше його попросили здати кров для друзів. Потім йому стало цікаво вивчати своє тіло, як воно буде реагувати на такі зміни. “Плюс я чув, що користь від цього йде. Також момент якоїсь соціальної вагомості є. Крім того, у мне брат здає кров. Він – почесний донор у Києві”, – каже Любомир.

Ще один ужгородець Сергій Дурдінець здає кров понад 10 років. Робить це для себе, для свого здоров’я, а також для допомоги іншим.

“Хочу підтримати тих людей, які потребують крові або плазми. Мені телефонують зі станції переливання і запитують, коли я можу прийти”.

Студент Іван Качула до станції переливання спочатку прийшов здавати аналізи і йому запропонували вперше стати донором. Він погодився: “Мені це нескладно, а людині зможу допомогти. Я вважаю, що це потрібно, але в кожного на це своя думка. Якщо ти хочеш допомогти, я, наприклад, виступаю за такі процедури”.

Заступниця директора обласної станції переливання Мирослава Хрипак каже: для того, щоб заклад міг функціонувати повноцінно, потрібно, щоб кожного дня приходили 40-50 людей. Але, за її словами, під час пандемії донори бояться бути чи джерелом інфекції, чи отримати цю інфекцію під час приходу до їхнього закладу. Жінка наголошує: здавати кров в умовах пандемії безпечно, адже працівники дотримуються всіх санітарних норм.

Триватиме тижневик здачі крові до 15 червня. Під час карантину до станції переливання на вул. Льва Толстого в Ужгороді можна прийти в будні з 9 до 13 години.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *