Москаль готовий до жорстких заходів щодо угорської нацменшини

Москаль готовий до жорстких заходів щодо угорської нацменшини

титульна москальНа фоні чергового сезонного стихійного лиха в Закарпатті на новий рівень вийшло протистояння двох місцевих політичних еліт. Голосування «галочками» і «хрестиками» – як лакмус відданості як безкоштовному, так і платному виборцю, який давно вже нікому не вірить.

Президентська «Солідарність», яку роздирає внутрішній конфлікт двох нардепів,  і яку очолює всенародний улюбленець Геннадій Москаль, об’єднавшись із колишніми «регіоналами», котрі провели ребрендинг – «Відродженням» – на одному боці. Їх опонент і давній ворог – завидівський клан під вивіскою «Єдиного Центру», який вже давно приручив не тільки закарпатське крило «Батьківщини», але й псевдо-незалежну угорську КМКС. Ні зміна лідера (колись дуже незговірливого та впертого Міклуша Ковача на, здавалося б, більш «комунікабельного» Василя Брензовича), ні численні кулуарні переговори на офіційному рівні (як посольському і консульському, так і на рівні президентських адміністрацій), ні кадрові уступки закарпатського губернатора не змогли переконати угорців голосувати разом із «Солідарністю» в обласній раді.

Креатуру Віктора Балоги на посаду голови Закарпатської обласної ради – екс-нардепа Кеменяша – минулого четверга підтримали 32 депутати (при необхідному мінімумі у 33).

«Хрестиками» голосували угорці. Всього 8.

Синьою ручкою «галочками» голосували ЄЦівці. Всього 19.

Чорною ручкою «галочками» голосували за свого офіційного лідера БЮТівці. Не всі. 5 із 7.

Керував же всією цією виставою прямо в сесійній залі народний депутат від Єдиного Центру Василь Петьовка.

Кеменяш для Балоги – єдиний можливий одночасно і реверанс у сторону Києва, і можливість протягнути на посаду слухняного боржника.

Для «Батьківщини», яка стрімко втрачає підтримку населення, – це можливість хоч якось реабілітуватися в очах громадськості.

Для угорців же таке голосування – небезпечна гра в сепаратизм. Об’єднання в обласній раді угорських та українських націоналістів (а ні для кого не секрет, що Віктор Балога фінансує закарпатський осередок «Свободи» і «Правого сектора») створює атмосферу, в якій офіційна влада заради уникнення автономізації області буде змушена приймати жорсткі кадрові і юридичні рішення.

Сьогодні ж владними коридорами гуляє інформація, що найстрашніший сон угорського населення – галицькі керівники для Берегівського району – на стадії реалізації. У випадку відсутності порозуміння з керівництвом області національна меншина ризикує втратити той рівень самостійності, яку останні кілька років так важко відвойовувала. Єдиний поки прецедент – перевірка отримання угорськими водіями водійських посвідчень без знання української мови – може стати початком «асиметричної» відповіді по відношенню до незговірливих депутатів.

З іншого боку, всього-на-всього стане як в орбанівській Угорщині: не знаєш мови – поверни паспорт.

 

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *