32 роки тому закарпатські греко-католики вийшли з підпілля

28 квітня 1989 року отець Юрій Федака провів перше публічне богослужіння Греко-Католицької церкви на Закарпатті.
Після «чорного» півстоліття гонінь, переслідувань і тюрем українських греко-католиків комуністичним режимом наступив період виходу з підпілля, боротьби за повернення історичної справедливості, відвоювання храмів анексованих московською церквою, – повідомляє у соцмережі Фейсбук
Павло Федака.

Тоді день 28 квітня припав  на Велику П’ятницю і на кладовищі Калварія в Ужгороді була відслужена перша публічна велика  страсна вечірня з виносом святої плащаниці.

На фото: отець Юрій Федака в капличці Ужгородського замку, поряд – бюст Президента Карпатської України отця Августина Волошина.
ФЕДАКА Георгій, митрофорний протоієрей – Дня 14 квітня 2009 року Божого, на 85-му році земного життя, 37-му році священства упокоївся в Бозі Всесвітліший отець митрофорний протоієрей Георгій Федака.
Всесвітліший отець митрофорний протоієрей Георгій Федака народився в с. Кальник Мукачівського району 25 лютого 1925 року.
Після закінчення народної школи у 1941 році вступив до Чину отців Василіян, де перебував до насильного закриття монастирів у 1950 році.
Ієрейські свячення прийняв 18 липня 1972 року із рук Слуги Божого владики Олександра Хіри.
Був відомий своєю підпільною священицькою діяльністю по цілому Закарпаттю.
Перший, хто відслужив публічне Богослужіння на Кальварії в м. Ужгороді на Велику п’ятницю 28 квітня 1989 року. Після легалізації служив на парафії в м. Ужгород-Цегольня та в різний період обслуговував вірників сіл Пацканьово, Нова Розтока, Бенедиківці, Петрівка.
15 лютого 2009 року був нагороджений владикою Міланом митрою.
Заупокійну Божественну Літургію та похорон в Хрестовоздвиженському кафедральному соборі м. Ужгорода очолив Преосвященнійший Владика Мілан. Тлінні останки отця Георгія Були похоронені на церковному дворі Цегольнянського храму м. Ужгород.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *