22 листопада в Ужгороді оголошено повторне голосування

22 листопада в Ужгороді оголошено повторне голосування

Лідером виборчих перегонів серед кандидатів на посаду міського голови Ужгорода став чинний міський голова, самовисуванець Богдан Андріїв. Другу позицію, із розривом у 2700 голосів, зайняв кандидат від партії «Слуга народу» Віктор Щадей. Оскільки жоден із цих кандидатів не набрав 50%+1 голос виборців, які взяли участь у голосуванні за міського голову, у місті 22 листопада оголошено повторне голосування, в якому візьмуть участь два кандидати на посаду міського голови – Богдан Андріїв та Віктор Щадей. Про це повідомляє Громадянська мережа ОПОРА з посиланням на інформацію, отриману в Ужгородській міській ТВК.

2 листопада Ужгородська міська територіальна виборча комісія оголосила результати місцевих виборів в обласному центрі Закарпаття. Зокрема, за результатами виборів міського голови, чинний міський голова Богдан Андріїв здобув 9185 голосів виборців, на другому місці – кандидат від «Слуги народу» Віктор Щадей, який отримав 6485 голосів, на третьому ексмер Ужгорода – Сергій Ратушняк, який отримав 5309 голосів ужгородців.

Також за офіційними результатами голосування, шість політичних партій подолали п’ятивідсотковий бар’єр: “Рідне Закарпаття” (2814 голосів, 8,33%), “Слуга народу” (3894 голосів, 11,52%), ВО “Батьківщина” (4244 голосів, 12,56%), “Європейська солідарність” (2722, 8,05%), “Опозиційна платформа – За життя” (2784 голосів, 8,24%), “Партія твого міста” (2524 голосів, 7,47%).

Як повідомляє спостерігачка ОПОРИ, під час оголошення результатів місцевих виборів в Ужгороді, під приміщенням Ужгородської міської ТВК зібрався натовп невідомих людей. Також приміщення, де засідала ТВК, посилено охороняла поліція.

Відповідно до частини 6 статті 278 Виборчого кодексу України міська (міста з кількістю виборців 75 тисяч і більше) територіальна виборча комісія приймає рішення про проведення повторного голосування, якщо до виборчого бюлетеня на виборах міського голови було включено більше двох кандидатів на посаду міського голови і за підсумками голосування в день виборів жоден із кандидатів не отримав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.

Згідно з частиною 1 статті 281 Кодексу повторне голосування призначається на неділю – в межах тритижневого строку після дня прийняття рішення про призначення повторного голосування. Про прийняте рішення щодо проведення повторного голосування територіальна виборча комісія не пізніш як наступного дня після дня його прийняття інформує Центральну виборчу комісію, відповідну місцеву раду, орган ведення Державного реєстру виборців, а також доводить до загального відома у визначений комісією спосіб.

 

За коментарями звертайтеся:
Ярослав Гулан, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Закарпатській області
тел.: 0976446639; 09903198862
e-mail: zakarpattya@opora.org.ua
Ольга Беца, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області
тел.: 0502309596
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *