Стали відомими подробиці матеріалів досудового слідства про хабарництво директора Хустського

Досудовим розслідуванням встановлено, що в період з 19 по 21 червня 2017 року директор Закарпатського базового державного медичного коледжу Яким Я.С , знаходячись в своєму робочому кабінеті, який розташований на першому поверсі будівлі Закарпатського базового державного медичного коледжу за адресою: м. Хуст, вул. Львівська,143, діючи умисно, з корисливих мотивів, які полягають у його особистому, протиправному збагаченні, вимагав від заявника …, неправомірну вигоду в розмірі 1000 доларів США за сприяння у зарахуванні її до Закарпатського базового державного медичного коледжу на навчання за спеціальністю «сестринська справа».
При цьому, Яким Я.С. поставив заявнику вимогу передати йому обумовлену суму неправомірної вигоди в розмірі 1000 доларів США під час їхньої зустрічі в м. Хуст, дату якої він вкаже їй пізніше.
У подальшому, 05.07.2017 в період часу із 15 год. 00 хв. по 15 год. 50 хв. Яким Я.С, їдучи за кермом автомобіля марки «Мерседес» держ. номер АО 1959 ВК. по автодорозі із смт. Вишково Хустського району до м Хуст, вимагав та одержав від заявника обумовлену суму неправомірної вигоди в розмірі 1000 доларів США, а саме 10 грошових купюр номіналом по 100 доларів США, за сприяння у зарахуванні її до Закарпатського базового державного медичного коледжу на навчання по спеціальності сестринська справа.
05.07.2017 о 15 год. 50 хв.. Яким Я.С. затриманий в порядку ст. 208 КПК України, після чого був доставлений в Хустську ЦРЛ у звязку із поганим самопочуттям. 06.07.2017 Яким Я.С. повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 КК України.
Таким чином, органом досудового розслідування, Яким Я.С. обґрунтовано підозрюється у вчиненні злочину, який відноситься до категорії тяжких і за який йому може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Прокуратура доводить , що при застосуванні запобіжного заходу слід врахувати те, що Яким Я.С діяв усупереч інтересам служби, розробив і реалізував злочинний план отримання неправомірної вигоди в навчальному закладі зі студентів під час навчання та вступі в навчальний заклад , поєднаний з обмеженням конституційного права студентів на освіту, вимагав від студентки неправомірну вигоду поставив її таким чином у безвихідне становище, підірвав авторитет навчальних закладів регіону серед населення, похитнув довіру громадян до гарантій держави в забезпеченні основоположних прав і свобод людини. Намагався вступити з заявником у інтимні відноснини всупереч її волі та робив психологійчний тиск на заявника щоб схилити її до інтимних відносин в неприродний спосіб . Такі дії підозрюваного Яким Я.С. є аморальними і підривають авторитет освітнього закладу .

Слдіством встановлено , що злочинні дії Яким Я.С. носили системний характер і в коло осіб входили інші члени приймальної комісії , а саме секретар комісії Тюшка М.М. , яка вела облік студентів , які мали вступити до навчального закладу всупереч правилам прийому .
Всі ці злочинні дії підтвердженні і виявленні в ході обшуків в приміщенні, яке займає приймальна комісія Закарпатського базового державного медичного коледжу, за адресою: м. Хуст, вул. Львівська, 143, в ході чого було вилучено копії документів щодо організації роботи приймальної комісії, директора Яким Я.С. та про прийом заяв від абітурієнтів на поступлення на навчання, зокрема: ксерокопії плану прийому студентів до медичних коледжів на 8 арк., наказів директора від 2702.2017 №12-0 про створення апеляційної комісії на 2017 рік на 1 арк.. від 27.02.2017 про створення комісії для співбесід на 1 арк., від 27.02.2017 №10-0 про створення екзамена-ційної комісії на 2017 рік на 1 арк., від 29.12.2016 №110-0 про створення приймальної комісії на 2017 рік на 1 арк., Положення про приймальну комісію Закарпатського БДМК на 10 арк., правила прийому на навчання до Закарпатського БДМК на 24 арк., таблицю переведення середнього бала на 1 арк., статуту Закарпатського БДМК на 27 арк., особову справу Яким Я.С. на 24 арк., особову справу Тюшка М.М.на 25 арк., журналу реєстрації вступників на 2017 рік на сестринську справу, заяви про осіб про допуск до участі в конкурсному відборі на навчання – сестринська справа студентів …, заяви, додаток до її атестата, її атестат, опис її особової справи, її паспорта, фотографій, свідоцтва про середню базову освіту, додатку до свідоцтва, журналу реєстрації вступників у 2017 році на лікувальну справу, заяв осіб про допуск до участі в конкурсному відборі на лікувальну справу студентів .

Loading...