Фільм закарпатського режисера отримав почесну відзнаку кінофестивалю «Скарб Солідарності»

Фільм закарпатського режисера отримав почесну відзнаку  кінофестивалю «Скарб Солідарності»

Проект фільму В’ячеслава Бігуна «Сильні духом» про звільнення політичного в’язня Кремля Юрія Яценка здобув спеціальну почесну відзнаку кінофестивалю «Скарб Солідарності» за «професійність та високу мистецьку якість». Про це повідомляють Львівська міська рада та організатори. Цей форум став 30-им українським кінофестивалем у кар’єрі режисера за останні три роки.

Організатори фестивалю документального кіно «Скарб Солідарності» – Центр думки Івана Павла ІІ (Варшава) та Український католицький університет (Львів). До журі ввійшли відомі польські документалісти.

Стрічка «Сильні духом» – сповідь волонтера медичної служби на Майдані, студента-юриста Юрія Яценка, який зник у Росії 6 травня 2014 року. Як виявилося, його затримали й піддали катуванням задля вербування. Щоби повідомити про себе, він солідарно з колегою розрізав собі вени та живіт. Відтак його засудили за сфабрикованими звинуваченнями. Силою духу, розуму, віри та за підтримки родини, міжнародної громадськості та юристів, він вирвався на волю в травні 2015 року. Нині Юрій Яценко – радник Міністра закордонних справ України, який працює над звільненням інших українських політичних в’язнів Кремля.

Нагадаємо, що В’ячеслав Бігун ― кінематографіст і вчений-юрист, родом із Закарпаття. Найбільш продуктивний український кінорежисер за даними каталогів «Українські фільми», виданих Держкіно у 2015 та 2016 роках, та Міжнародної кінобази(IMDb), частину з яких представлено у вільному доступі. Станом на листопада 2017 року фільми режисера удостоєні більше 30 нагород за останні три роки.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *