Ужгородські міліціонери здали кров для поранених бійців

донориСьогодні працівники Ужгородського міськвідділу міліції добровільно здали кров для бійців, поранених під час антитерористичної операції на Сході нашої країни. У приміщенні обласного центру переливання крові стільки правоохоронців ще не було. Серед добровольців були і представниці прекрасної статі, вони нарівні зі своїми колегами-чоловіками без коливань стали донорами.
Першим здав кров заступник начальника Ужгородського міськвідділу міліції Володимир Кувик, надавши приклад правоохоронцям.
– Кожен з нас став донором за власним переконанням, адже кожна крапля крові може врятувати чиєсь життя. При необхідності ця кров буде використана в госпіталях для надання першої медичної допомоги пораненим побратимам – говорить Володимир Кувик. – Ми на власному прикладі демонструємо готовність допомагати нашим землякам, які відгукнулися на заклик держави. Ця добровільна акція не перша і не остання. Ми і надалі підтримуватимемо її, щоб допомогти пораненим бійцям.
Спочатку потенційні донори оглядалися лікарем, який давав дозвіл на здачу крові. Донорська кров заготовлювалася виключно одноразовими системами і іншими необхідними матеріалами. Вона обов’язково обстежувалася на різні хвороби.
Потім донори проходили огляд у лікаря-дерматовенеролога. Тут замість голок – традиційне опитування. Потім майбутнього донора пригощають солодким чаєм з булочкою, щоб додалося сили. Лише тоді міліціонери заходили в пункт переливання крові. Декілька хвилин – і 470 мілілітрів крові для благодійності готові.
Міліціонери розповідають, що відчуття – не дуже приємні. Втім благородна мета виправдовує біль. Адже вони добре знають, якими жахливими можуть бути наслідки отриманих поранень під час антитерористичної операції і розуміють, що така ініціатива допоможе врятувати чиєсь життя.
За словами лікарів бригади обласного центру переливання крові, вся зібрана кров пройде ретельну перевірку в лабораторії центру, буде відповідним чином оброблена і готова до використання у будь-який момент.
Нагадаємо, що на сьогоднішній день значна частина особового складу Закарпатської міліції виконує завдання на Сході країни, тому ужгородські міліціонери заради донорства свідомо відмовилися від гарантованого відпочинку.
На завершення кожен донор-міліціонер отримав винагороду за добру справу – браслет донора «Лінія життя», який повинен привернути увагу громадян до проблеми донорства і збільшення запасів крові.

Діана Дорогій, Ужгородський МВ УМВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *