Смертельно хворі ужгородці влаштують “Чорний вівторок”

МОЗ21 жовтня під будівлею Кабінету Міністрів України пройде акція пацієнтів України із різними тяжкими хворобами «Чорний вівторок». Пацієнти символічно задекорують територію біля Кабміну у чорне на знак трауру за загиблими українцями, які так і не дочекались від держави гарантованого лікування, та з метою показати наочно Прем’єр-міністру та уряду, що скоро траурною тканиною буде покрита вся Україна.

До акції, яка одночасно пройде по всій країні, доєднаються ще 20 міст, серед них – і Ужгород.

Так, у вівторок, 21 жовтня о 9.30 в Ужгороді за адресою пл. Народна, 4 також відбудеться акція пацієнтів із різними смертельними хворобами «Чорний вівторок».

Підставою для проведення акції стало те, що тендери на закупівлю ліків за державою у 2014 році повністю провалено. За 16 із відведених 21-го днів Кабміном на термінову закупівлю ліків для важкохворих українців, Міністерство охорони здоров’я спромоглось закупити лише 6 %. Домовленості були досягнуті по 17 із 296 лотів, які повинно закупити міністерство цього року. Це означає, що хворі на онкологію, туберкульоз, ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити, фенілкетонурію, муковісцидоз, пацієнти з гемодіалізом та іншими смертельними недугами – покинуті державою напризволяще та продовжують помирати.

Відтак, у рамках “Чорного вівторка” в Ужгороді відбудеться тематичний брифінг. У цей самий час по 20 регіонах України під стінами обласних державних адміністрацій відбудуться схожі заходи – траурні акції протесту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *