Замкова гора в Мукачеві родитиме вино (відео)

Виноградною лозою планують засадити гору, на якій височіє одна  з найстаріших фортець України, мукачівський замок Паланок. Нині пагорби вкриті чагарниками, однак нещодавно місцева влада прийняла рішення перетворити пустку на виноградні плантації.

 

Історія замкової гори в Мукачеві така ж цікава, як і історія самої старовинної фортеці. За однією з легенд,  цю гору будували люди, за іншою – це згаслий вулкан. Так чи інакше ця гора багато століть поспіль була засаджена розкішними виноградниками. Сьогодні про це  свідчать лише старовинні листівки та витяги з літератури минулих віків. Про виноградник згадував навіть видатний угорський поет Шандор Петефі. Побувавши в Паланку,  він написав – «перетворений на державну тюрму, замок стоїть посеред рівнини на високому круглому пагорбі. На схилі пагорба вирощують виноград, не хотілось би мені пити вино з цього винограду. Мені здавалось би, що я п’ю сльози в’язнів».

 

Замкова гора доволі крута, і щоб уникнути можливих зсувів грунту, коріння дерев не викорчовують, а залишають у землі. Натомість позбуваються від багаторічних чагарників. В майбутньому, коли виноград висадять і його коріння буде достатньо сильним, аби утримувати грунт на горі, коренів все ж позбудуться. Щодо винограду, який  тут висадять, він повинен бути високоякісним.

 

Йшла мова і про те, що будь-який громадянин міста може висадити свій виноград на горі в Паланку. Та варто зазначити, що роздачі земель в оренду чи приватну власність не буде.

 

Опікуватись виноградниками у майбутньому буде комунальне підприємство Мукачівський історичний музей. Та за бажанням висадити виноград, доглядати за ним може кожен охочий, таким чином допомагаючи зберегти красу нашого міста.

 

Джерело: m-studio.net.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.